МЗС Німеччини оголосило програму "Розбудова співпраці з громадянським суспільством у країнах Східного партнерства і Росії". Програма "надає фінансове сприяння" проєктам з "культури і освітньої політики (зокрема, ЗМІ, науки, освіти, культури, мови, спорту і роботи з молоддю)".
Про це повідомив поет та перекладач Остап Сливинський. ЗА його словами, посольство розіслало свіжий лист з цією програмою. З нею можна ознайомитись за посиланням.
"Ага, німецький уряд пропонує росії свої гроші для "розвитку проєктів" з пропаганди російської культури і мови. У мене було таке відчуття, ніби читаю текст 20-річної давності, коли уряд Анґели Меркель качав гроші у російську економіку, щиро вірячи, що досить нагодувати росію, і вона заспокоїться", - написав Сливинський.
На його думку, такі дії Німеччини свідчать про "страх Європи перед майбутнім і спробу повернутися в минуле, зокрема, за допомогою певних "магічних формул".
"Як це працює? Дуже просто. Треба всього лише повторювати жести і слова з часів, коли "все було краще". Треба згадати собі, що було колись "Східне партнерство", до якого, до речі, входила і Білорусь (на папері воно і досі є, то чого ж не скористатися). Треба згадати собі, що було колись формулювання "громадянське суспільство росії" - тож, якщо його ще багато разів повторити, може, ця фантастична істота візьме і звідкись з'явиться? Чим це відрізняється від того, що весь час робить росія, витягаючи з могил трупи слів і понять?...
Ще раз бачу глибокий розлам між Україною і "старою Європою". Ми - незручні для неї, бо все, що в нас є, все, в що ми можемо і хочемо вірити, - це майбутнє", - зазначив письменник.
У коментарях люди висловлюють обурення позицією Німеччини.
Як повідомляв "Апостроф", навколо Франкфуртського книжкового ярмарку виник скандал через участь у ньому російського видавництва "Ексмо".