Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони здійснив перевірку інформації після поширення у мережі фото з прапором Північної Кореї поблизу населеного пункту Цукурине у Донецькій області.
Про це повідомляє пресслужба ЦПД у Telegram.
Там зазначили, що йдеться про фейкове фото, яке поширювали в мережі. Північнокорейського прапора на вказаній локації не виявили.
"Після верифікації інформації у військового командування, Центр повідомляє, що прапора КНДР, фото якого поширювалося в мережі, у районі населеного пункту Цукурине на Покровському напрямку наразі не виявлено", - повідомили у Центрі.
На переконання керівника Центру протидії дезінформації Андрія Коваленка, історія з прапорами РФ та КНДР на Покровському напрямку є елементом інформаційних операцій. Росіяни будуть "масштабувати тему Північної Кореї і прагнутимуть використати її як пропаганду страху проти України".
"Тому і будуть історії про прапори, незалежно від того чи вивісили їх десь, чи "зафотошопили", і скільки вони провисіли по часу", - додав він.
Нагадаємо, раніше розвідка повідомила про відправлення більше десяти тисяч військових з КНДР в РФ для участі у війні проти України. У Південній Кореї вважають це серйозною загрозою міжнародній безпеці.
Також у мережі з'явилося відео, як військовим КНДР видають спорядження на Далекому сході РФ.
Водночас, у Кремлі заявили, що інформація про перекидання військових із КНДР в Україну "носить суперечливий характер".