Останнім часом РФ почала застосовувати під час обстрілів території України до ста "Шахедів" та інших безпілотних літальних апаратів за ніч.
В інтерв'ю "Фокусу" український фахівець у сфері військових радіотехнологій Сергій Бескрестнов ("Флеш") припустив, що окупанти додатково залучили резерви "Шахедів", які були виготовлені раніше.
Експерт навів дані: на початку цього року росіяни почали виробництво з 500 одиниць дронів на місяць, а приблизно до червня вийшли на 600. Також до липня було близько 500-600 запусків на місяць, кількість коливалася плюс-мінус 100 штук.
До того ж до статистики, каже фахівець, потрапляють всі типи БпЛА, які були зафіксовані. До "Шахедів" додалися їхні молодші сестри - так звані "Гербери", які не несуть бойової частини, а створені для того, щоб відвертати вітчизняну ППО.
"Є підозра, що були додатково залучені резерви "Шахедів", які могли виробити раніше. Ще могла прибути з Ірану партія безпілотників, частково або наполовину зібраних, бо від часу це відбувається. До нас доходить інформація, що якісь вантажні літаки прилітають з Ірану в Росію. Що вони там везуть, не знаємо, і цілком може бути, що якусь кількість "Шахедів" взяли звідти", - зауважує Бескрестнов.
Разом з тим додає, що також не слід відкидати й того, що РФ могла наростити виробництво або запустити нове підприємство, про яке ще невідомо. Мовляв, подальші запуски покажуть.
"У мене є інформація від моїх колег-військових, що станом на 27 жовтня запускали близько 1600 "Шахедів" та інших БпЛА - це досить велика кількість. Вороги зараз можуть використовувати резерви (приховані і не приховані), щоб вимотати нашу систему ППО перед майбутньою атакою по енергетичній інфраструктурі. Бачимо, що вже понад два місяці не було масштабних ракетних атак. Це не просто так - напевно накопичують ракети, щоб вдарити по енергетиці в той час, коли їм вигідно", - наголошує "Флеш".
Варто нагадати, що у вересні 2024 року Повітряні сили ЗСУ не зафіксували жодного дня без пуску росіянами дронів типу Shahed 136 по українських містах.