RU  UA  EN

Середа, 15 січня
  • НБУ:USD 42.30
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  42.30
Суспільство

Новини

14 січня

Всі новини

Вирок бізнесмену Авер’янову вдарив по українській промисловості й завдав шкоди країні – заяви адвокатів і експертів

Чернігівський апеляційний суд виніс вирок у справі Олега Авер’янова і засудив бізнесмена до 7 років позбавлення волі. Адвокати Авер'янова та деякі експерти назвали рішення чернігівських суддів абсурдним.

Про це йдеться у матеріалі Юридичної Газети.

Суд визнав бізнесмена Олега Авер’янова винним у незаконному заволодінні авто, яке, за словами адвокатів, є його спільною сумісною власністю. Авер’янов – бізнесмен, власник і операційний директор компанії "Пожмашина", яка виробляє пожежну техніку та техніку для розмінування в Україні. Під час повномасштабного вторгнення вона стала стратегічно важливим підприємством - там виробляють сотні одиниць техніки на рік, підтримуючи обороноздатність країни, забезпечують роботою понад тисячу людей і щороку сплачують сотні мільйонів гривень податків.

"Людину, яка залишилася в Україні під час війни, релокувала бізнес на захід країни і продовжує працювати на економіку та оборону, засуджують за ч.3 ст. 289 ККУ – незаконне заволодіння транспортним засобом. Це нонсенс!", – заявив адвокат Авер’янова Віктор Сурник.

Він вказав на серйозні розбіжності у вироку чернігівських суддів: суд першої інстанції виправдав Авер’янова через відсутність складу злочину.

Директор аналітичного центру "Призма" Віктор Медвідь також переконаний, що кваліфікація злочину судом апеляційної інстанції є некоректною.

"У разі порушення права спільного майна питання регулюється Сімейним кодексом або статтею про самоуправство, що є набагато легшим злочином. Судді ж застосували надмірно важку статтю - задля "покарання заради покарання", - зазначив Медвідь.

Як пояснив представник АО "Стратегічна адвокація" Олександр Білик, суд мав би обрати іншу кваліфікацію: "289 стаття КК застосовується, коли особа шахрайським шляхом заволодіває автомобілем, що тут не доведено". Його колега адвокат Сергій Руденко додав, що рішення у справі Авер’янова ухвалене з порушенням прав людини.

Ексзаступник начальника Головного слідчого управління ГПУ Сергій Горбатюк переконаний, що подібні рішення суддів, як по справі Авер'янова, завдають шкоди країні, а чернігівські судді намагаються уникнути уваги суспільства до їхньої діяльності.

Адвокати підприємця будуть оскаржувати вирок в Касаційному суді.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Суспільство
Теги: