Український журналіст Олександр Пасховер на прикладі історії з життя пояснив, чому варто припинити звертатися до людей по батькові.
Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.
Згадує, як нещодавно отримав повідомлення, в якому керівника представляли на ім'я та по батькові:
"Днями отримав повідомлення: "Олексій Андрійович буде о 16:15". (ім'я замінено, щоб нікого не ображати). Писала мені це повідомлення помічниця "Олексія Андрійовича", ще зовсім не старого, я б сказав модерного керівника, підприємця, громадського діяча".
Під час зустрічі з тим самим "Олексієм Андрійовичем" журналіст згадав протилежну історію, зауваживши, як змінюється атмосфера у компанії, якщо припинити звертатись по батькові:
"Ми, окрім іншого, заїхали до нього в компанію, в офіс в центрі міста Рівне. І знаєте, що мені там вразило? Мене вразило, як його зустріли люди, його підлеглі. Ніяких Дмитро Львовичу. Жодних тремтячих рук, запобігливих очей. Якби ви зайшли в той момент в офіс разом зі мною, не відразу б зрозуміли, хто тут пан, а хто «чиїх будеш»".
Фігурант історії журналіста зауважив, що також активно пропагує пласкі організаційні структури. Взагалі вважає їх виходом для України.
"Коли компанія зберігає стару глибоку ієрархію, вона стає неворухливою, стає менш ефективною. А зараз все має бути на agile, на адаптивності і на пласких структурах", - пояснює він.
На запитання Пасховера, у якому він згадав те саме повідомлення з використанням по батькові, пояснив:
"Усі бізнеси в мене дуже пласкі. 150 співробітників, 50 партнерів в мене по містах. Всі мають вплив і там дуже горизонтальний. Навіть на "ви" мене не вітають. Я ще й професор, а в університеті це поки що залишилось так. Хоча я ректора нашого називаю на ти, і на ім’я. І він також мені відповідає".
Має сподівання, що навіть президент задаватиме подібний новий тренд: "Але все одно в нас залишилось Володимир Олександрович. Це потрібно прибрати. Мені здається, що це також може впливати на продуктивність і на атмосферу".
В контексті цього Олександр Пасховер додав, що помічниця, про яку він згадував та яка відправляла повідомлення, "людина в компанії нова, і має ще навчитися цьому сучасному діловому етикету. І відмовитися від цієї радянщини, чи російщини про яку тамтешній Михайло Юрійович писав «страна рабов страна господ»".
Читайте також в "Апострофі, як письменник вказав на помилку в хіті Тіни Кароль.