Основне відомство, покликане забезпечити зв’язок з українцями за кордоном, - це Міністерство національної єдності. Проте Міністерство культури та стратегічних комунікацій теж долучається.
Про це “Апострофу” розповів заступник міністра з питань європейської інтеграції Андрій Наджос.
“Коли відбуваються якісь події важливі за кордоном, в плані культури - виставки, концерти і так далі, ми завжди комунікуємо через нашу мережу. Тобто у нас є ж Український культурний фонд, у нас є хороші контакти зі Світовим конгресом українців, який в Києві має київський офіс. І ми завжди їх підключаємо, тобто ми надсилаємо сигнал, міністр їде, такі-то будуть події, така-та конференція, круглий стіл і так далі. Будь ласка, треба залучати українців. Тобто ми використовуємо наших громадян для того, щоб вони підтримували різні наші ініціативи”, - зауважив він.
Залучаються українці і для протидії втомі від війни.
“Робимо якісь спільні заходи, акції протесту, якісь спільні мітинги на підтримку України. Частково ми долучаємося, так. Плюс у нас треба враховувати, що ми ж координуємо інформаційну діяльність. Це наш інструмент. Відповідно, йдеться, наприклад, про "Укрінформ". У нас "Укрінформ" має 11 представництв за кордоном - це наші кореспонденти. Відповідно, коли відбуваються ось такі якісь акції цікаві на підтримку України, за участі діаспори, то ми завжди залучаємо, ми забезпечуємо, щоб вони поїхали у відрядження, якщо це не в столиці відбувається, наприклад, не в Лондон, а під Лондоном”, - додав Наджос.
Раніше “Апостроф” писав про санкційний тиск на РФ за вивезення культурних цінностей з окупованих територій.