Для бізнесмена Германа Фісталя просять обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою у вигляді застави розміром в 1,06 млрд грн.
Про це повідомляє у Telegram-каналі журналіст Олег Новіков.
"Детектив НАБУ і прокурор САП подали клопотання про застосування запобіжного заходу до підприємця Германа Фісталя у вигляді тримання під вартою. Альтернативою йому просять заставу в розмірі аж 1,06 млрд грн. Його статки та пов'язаних компаній сягають понад 5,7 млрд грн", – повідомляє журналіст.
За даними слідства, компанії Фісталя закуповували медичне обладнання за кордоном напряму в виробників і далі по ланцюжку цю вартість на документах було завищено. Зокрема, цим займалась естонська компанія, яка відмовилась за офіційним запитом назвати вартість закупівлі і спотворила документи про це. У подальшому фірма була ліквідована.
"Вже в Україну це обладнання поставлялось за ціною, за якою її купляли тут, але в Європі воно коштує дешевше. Діти Фісталя мають іноземне громадянство, що є ризиком його втечі за кордон, – розповідає Новіков. – До того ж, один з родичів підозрюваного перебуває на окупованих територіях України і співпрацює з ватажками так званого ДНР".
Нагадаємо, що НАБУ і САП повідомили підозру шістьом особам, що причетні до схеми масштабних розкрадань на закупівлі обладнання для Національного інституту раку.
В НАБУ щодо цього писали: "Упродовж 2021-2022 років під час закупівель медичного обладнання в межах проєкту "Створення сучасної клінічної бази для лікування онкологічних захворювань у НІР" учасники оборудки заволоділи коштами на суму понад 231 млн грн".
Зауважували, що фактичний керівник найбільшої групи постачальників медичного обладнання (понад 300 представників компаній) створив злочинну організацію, до складу якої залучив представників підконтрольних компаній та службових осіб НІР.
В LIGA.net, посилаючись на джерела у правоохоронних органах, писали, що мова про бізнесмена Германа Фісталя і депутата Дніпропетровської обласної ради Андрія Шипка, який у 2021-2022 роках був в.о. керівника Національного інституту раку.
Також "Апостроф" повідомляв, що Вищий антикорупційний суд визнав колишнього голову Тернопільської обласної ради Михайла Головка винним та засудив до дев'яти років позбавлення волі з конфіскацією майна.