Чим розвиненіша і багатша країна, тим, найчастіше, у ній менше часу працюють її громадяни.

Це випливає з матеріалу "Апострофа".

Як відомо, Польща з кінця червня 2025 року проводить експеримент з переходу на чотириденний робочий тиждень. До цього деякі інші країни також проводили подібні експерименти, і їх результати були переважно позитивними.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

У зв'язку з цим голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев запропонував також дати можливість роботодавцям в Україні переводити своїх працівників на "чотириденку".

Однак у нашій країні на сьогодні законом встановлено 40-годинний робочий тиждень. Ба більше, режим воєнного стану, який діє в Україні з початку російського вторгнення, допускає збільшення робочого часу до 60 годин на тиждень.

При цьому в багатьох країнах робочий тиждень уже за фактом менш ніж 40 годин, про що свідчать дані статистики. Навіть у США, де, як вважається, люди працюють у середньому більше, ніж у Європі, він становить 37,6 години. Щодо Європи, то у Швеції в середньому робочий тиждень становить 34,5 години, у Німеччині – 33,2 години, у Данії – 32,5 години, а у Нідерландах – взагалі 30,5 години.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Слід зазначити, що перелічені вищє країни належать до найрозвиненіших і найбагатших.

Що стосується бідніших держав Європи, то там простежується зворотна тенденція – чим вона бідніша, тим триваліший у ній робочий час. Так, зокрема, у Румунії робочий тиждень у середньому триває 38,7 години, у Болгарії – 38,9 години, у Молдові – 39,4 години, у Боснії і Герцеговині – 41,3 години, в Албанії – 42 години.

Тож, в Україні, скоріш за все, найближчим часом робочий тиждень залишиться на рівні 40 годин.

Читайте матеріал повністю: Робота не вовк: чи готова Україна до чотириденного робочого тижня?