Україна поки що не готова до того, щоб перейти на чотириденний робочий тиждень.
Про це йдеться у матеріалі "Апострофа".
Раніше про можливість переходу на "чотириденку" заявив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
"Чи справді ми до цього готові, коли в нас воєнний час? Було б доволі дивно, що в нас нібито дві касти: одна воює цілодобово, а для іншої зменшують кількість годин – це було б некоректно", – сказав у коментарі засновник інвестиційної групи "Універ" Тарас Козак.
"До закінчення військових дій навряд чи це буде активно впроваджуватися, – погоджується в розмові з "Апострофом" голова Офісу міграційної політики Василь Воскобойник. - Але все буде залежати від галузей економіки, від конкретних підприємств. Навряд чи можна ввести чотириденний робочий день, якщо мова йде, наприклад, про підприємства, де є безперервний цикл виробництва. І, навпаки, якщо робота пов’язана з творчою діяльністю, IT, якщо люди працюють у комунальних господарствах, зрозуміло, що там можна буде це запроваджувати".
Однак і після війни навряд чи скорочення робочого часу в країні буде актуальним.
"Ми розуміємо, що під час відновлення нам буде все ще потрібна західна допомога, і якщо ми скажемо, що у нас обов'язковий робочий тиждень – це 35 годин, а в якійсь країні, яка надає нам допомогу, – 37 годин, це буде трохи дивно", – пояснив Тарас Козак.
Крім того, статистика говорить про те, що короткі години роботи властиві заможним країнам, до яких Україна поки що явно не належить. А тому найближчими роками українці, швидше за все, як і раніше, працюватимуть 40 годин на тиждень, а, можливо, навіть трохи більше.
Читайте детальніше в матеріалі "Апострофа" про те, чи готова Україна до чотириденного робочого тижня.