Російський військово-промисловий комплекс (ВПК) критично залежить від вразливих логістичних мереж, імпорту з КНР та Північної Кореї, а також номінально цивільних постачальників.
Про це свідчить нове дослідження KSE Institute.
У звіті під назвою "Аналіз російської воєнної машини: логістика, вразливі місця та залежності", автори зазначають, що в РФ вичерпуються запаси радянської техніки: танків, бронетехніки, артсистем та іншого обладнання. Лише у 2024 році поставки зі складів скоротилися на чверть. Велику частину обладнання відправляють безпосередньо на фронт, поза великими ремонтними підприємствами.
Росіяни перекривають дефіцит за рахунок поставок з Північної Кореї. Зокрема, торік вибухівка з КНДР становила понад половину всіх відомих поставок до арсеналів РФ, тоді як Іран, припускають аналітики, забезпечує менші обсяги через Каспійське море.
Також машини та компоненти з КНР домінують в купівлях для російського ВПК, яку постачають через кілька великих компаній з військовими зв’язками і логістичних центрів, зосереджених біля Москви.
РФ інвестує в потужності флоту, спрямовані не на Україну, а на НАТО. Так, вантажопотоки вказують на стратегічний акцент на виробництві підводних човнів і суден, здатних діяти в Арктиці, для утвердження домінування на Крайній Півночі, пояснюють експерти.
З огляду на це, зняття санкцій було б стратегічною помилкою, адже зміцнило б ВПК, який потерпає від неефективності, залежності від імпорту та скорочення резервів.
"Західні політики можуть діяти негайно, щоб зупинити це розширення. Обмежений санкційний режим, який обходить цивільних посередників, логістичні компанії та китайських постачальників, фактично підтримує функціонування російської воєнної машини. Стратегічна координація та цілеспрямований тиск на ці слабкі місця здатні послабити військовий потенціал Росії", — йдеться у звіті.
Як повідомляв "Апостроф", за даними Reuters, Північна Корея може направити додаткові війська до РФ для участі у війні проти України в липні або серпні.