RU  UA  EN

Понеділок, 23 грудня
  • НБУ:USD 41.60
  • НБУ:EUR 43.30
НБУ:USD  41.60
Суспільство

Новини

23 грудня

22 грудня

Всі новини

Закони Порошенка по Донбасу: з'явився аналіз декількох складних моментів

У законопроектах по Донбасу, внесених до Верховної Ради президентом України Петром Порошенком, Російська Федерація називається агресором в преамбулі, яка фактично не має юридичної сили.

Про це йдеться в матеріалі "Апострофа", який розбирався, чому депутати торгувалися і билися через законопроекти по Донбасу.

Так, за словами політичного експерта Міжнародного центру перспективних досліджень Ігоря Петренко, преамбула носить виключно описовий характер.

"Плюс для того, щоб визначити Росію окупантом, потрібно визначити чіткі часові рамки: коли це сталося, за яких умов, якими фактами підтверджується?" - уточнив він.

У свою чергу, дипломат, експерт "Майдану закордонних справ" Олександр Хара заявив, що великий мінус президентських законів по Донбасу в тому, що немає прив'язки до окупованого Криму.

"Це російський сценарій, коли Крим окремо від Донбасу (окупований півострів згадується тільки в кінці прийнятого в першому читанні закону, - "Апостроф"), а цей зв'язок дуже істотний. Агресія Росії почалася 20 лютого 2014 року в Криму з блокування наших військових частин" , - зазначив він.

Хара додав, що тільки потім ця агресія поширилася на території Донецької та Луганської областей. Відповідно відлік агресії Україна повинна вести з 20 лютого 2014 року і ніяк не розділяти агресію в Криму від агресії на Донбасі.

Крім того, є й суттєва проблема і з понятійним апаратом закону, який чітко не виписаний юристами Банкової.

"Наприклад, термін "відсіч збройної агресії" зафіксований в законі "Про оборону". "Стримування" агресії - це новація президента, яку неясно хто придумав. Потрібно користуватися тими термінами, які вже є в законодавстві. А якщо ти вносиш нові, то потрібно їх описати", - підкреслив Хара.

За його словами, питання не тільки в тому, щоб назвати Росію агресором, а в тому, щоб почати робити певні кроки, які показують, що це так.

"Мова йде про введення воєнного стану, створення ставки Верховного головнокомандувача для відсічі збройної агресії", - сказав він.

Більше читайте в матеріалі "Апострофа": "Закони Порошенка по Донбасу: кілька причин, через які билися в Раді".