RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.80
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  41.80
Суспільство

Новини

21 січня

20 січня

18 січня

17 січня

16 січня

Всі новини

Для підозри НАБУ щодо Мартиненка немає жодних підстав – адвокат

Підозра НАБУ, вручена 25 жовтня екс-депутату Миколі Мартиненку по справі "Енергоатому", не має під собою жодних юридичних підстав. Але юридично ця підозра надала Миколі Мартиненку процесуальні права для захисту і він доведе безпідставність звинувачень.

Про це заявив його адвокат Петро Бойко, повідомляє прес-служба екс-депутата.

"Микола Мартиненко в 2015 р. добровільно склав депутатський мандат. 2 роки роки НАБУ намагалось придумати – що "навісити" на Мартиненка. Це рекорд за тривалістю фальсифікацій. В переслідуванні з боку НАБУ тісно переплелись політика, прагнення піару керівників НАБУ та їхні особисті мотиви. Спочатку Миколу Мартиненка "прив’язували" до справ Одеського припортового заводу. Потім – до інших підприємств. Однак, незважаючи на всі гучні заяви НАБУ, за майже 2 роки жодна справа не передана до суду – бо туди нема чого передавати. В квітні цього року НАБУ гучно піарилось на невмотивованому затриманні Мартиненка по справі Східного ГЗК. Але доказів не було і немає, тому слідство було затягнуто ще на 9 місяців", - відзначив Петро Бойко.

Він прогнозує, що по справі "Енергоатому" НАБУ також буде тягнути час, продовжуючи піаритись. "Юридично ця справа повністю копіює справу в Швейцарії, яка за майже 5 років там фактично розвалилась. А проти швейцарського прокурора Урса Колі швейцарська ж прокуратура порушила кримінальну справу за зловживання. В Україні незалежна експертиза довела, що "Енергоатом" отримав від угоди з чеською "Шкодою" не збитки, а прибуток в 21 млн. грн. (!) Однак НАБУ відмовляється долучати ці 3000 сторінок до справи. Адже тут відсутній склад злочину. Більше того, керівники "Шкоди" на допиті вказали, що з Миколою Мартиненком навіть не знайомі. НАБУ просто намагалось вписати прізвище Мартиненка в політично розпіарену справу", - наголосив Петро Бойко.

"Крім політичної заанґажованості та намагання піару, у керівників НАБУ є особисті мотиви. Адже Микола Мартиненко почав реалізовувати свою обіцянку - притягнути до кримінальної відповідальності всіх причетних до фальсифікації справ проти нього. В Швейцарії – це згадана справа проти місцевого прокурора. В Україні - порушена кримінальна справа проти заступника директора НАБУ Калужинського. Тому підозра Миколі Мартиненку дуже схожа на помсту з боку керівництва НАБУ, яке боїться опинитись за ґратами", - сказав адвокат.

"Ми готові до публічного судового змагання та в будь-якому об’єктивному суді доведемо безпідставність підозр", - підкреслив захисник.