Неконтрольоване затоплення шахт на окупованій території Донбасу призведе до незворотних екологічних наслідків і перетворення регіону в суцільне болото.
Про це в інтерв'ю "Апострофу" розповів заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак.
За його словами, головним наслідком є ланцюгове затоплення шахт. Вода із затоплених шахт проникає все в нові й проступає на поверхні.
"І, по-друге, затоплення шахт веде до того, що вода починає підніматися на поверхню. У Горлівці в минулому році фіксували скупчення метану в підвалах, в льохах навіть багатоквартирних будинків. Метан - це газ, який не має запаху, він прозорий, але як тільки створюється так звана метано-повітряна суміш, то через найменшої іскри це призводить до вибуху", - зазначив заступник міністра.
Даний процес призведе до того, що Донбас перетвориться в мертве болото, яке складно буде повернути до попереднього стану.
"Наше міністерство і Міністерство екології вже неодноразово говорили, що це може привести до того, що у нас Центральний Донбас може перетворитися в таке собі болото, де не буде трави, дерев і всього іншого. Оскільки (це не наше дослідження, але ми ним користуємося ) на території ОРДЛО 70% джерел питної води вже непридатні для використання", - розповів Гримчак.
Однак є технології і досвід боротьби з подібними ситуаціями, які вже були випробувані раніше в Криму.
Детальніше читайте в матеріалі "Апострофа": Росія готується піти з Донбасу, а по Криму потрібно розуміти кілька речей - заступник міністра.