RU  UA  EN

Неділя, 19 травня
  • НБУ:USD 39.35
  • НБУ:EUR 42.45
НБУ:USD  39.35
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

19 травня

18 травня

Всі новини

Справи ОЗУ "Князя" в ОГП і СБУ не розслідуються незважаючи на наявність цілого ряду потерпілих - ЗМІ

Кримінальні провадження, пов'язані з цілою низкою рейдерських захоплень та інших злочинів у Харківській області, "до яких можуть бути причетні учасники кримінальної угруповання Вадима Казарцева ("Князя") можуть залишитися нерозслідуваними через небажання Служби безпеки та Офісу Генпрокурора займатися справами потерпілих".

Про це пише видання "Коментарі" з посиланням на джерела в правоохоронних органах і заяви потерпілих, опубліковані редакцією.

За даними редакції, після смерті Казарцева в Німеччині на початку жовтня поточного року, його соратники по організованому злочинному угрупованню, яких влітку затримала СБУ, "вступили в переговори з правоохоронцями з метою зменшити покарання". Зокрема, в СІЗО зараз перебуває чоловік дочки Казарцева і один з його головних помічників Олег Кияшко.

Разом з іншими учасниками банди його затримали у справі про вимагання 5 млн грн. у власників одного з піщаних кар'єрів Харківської області. При цьому фактично було передано $ 11 тис. на підставі того, що сума невелика, зазначає джерело "Коментарів", хтось із силовиків - СБУ або ОГП - "міг пообіцяти, що фігуранти отримають умовні терміни, а решта справ про численні випадки рейдерства та насильства, приписуваних банді, розслідуватися не будуть". "Хто з двох органів - СБУ або ОГП - пішов на ймовірну "угоду" з бандою - достеменно невідомо. Проте в наявності факти, які можуть свідчити про існування таких домовленостей", пише редакція.

Наприклад, під домашній арешт вийшов на свободу один із співробітників Кияшка - директор компанії, у справі якої той був затриманий. Крім того, редакції стало відомо, що "у декількох постраждалих заяви про злочини ОЗУ Казарцева-Кияшко або не беруть в роботу, або не проводять по ним ніяких активних дій".

Зокрема, згідно з опублікованими редакцією заявами, цілий ряд підприємців в Харківській області в період з середини 2000-х до недавнього часу "зазнали силового тиску, фізичного насильства, вимаганням, погроз вбивством і інших аналогічних злочинів з боку ОЗГ "Князя".

Наприклад, у справі компанії "Ботик" (21172627) Казарцева, Кияшка і подільників звинувачують у вимаганні $ 350 тисяч, незаконному зборі врожаю на 16 млн грн., погрозах фізичної розправи і замаху на вбивство. Екс-власник ТОВ "Будівельник" (31234033), у якого силою забрали його компанію, оцінює свої втрати в $ 4 млн. Через збройний напад і погрози фізичної розправи забрали у її власника машинобудівну компанію ТОВ "Харківенергоремонт" (34113412), у якій є багато міжнародних замовлень на виготовлення турбін і іншої техніки, а майно оцінювалося в 159 млн грн.

Про фізичні напади, спалене авто, погрози життю та незаконному переписуванні частки в підприємстві на рейдерів пише в заяві інвестор ТОВ "СП Мелихівське" (00707188). Аналогічні заяви про фізичне насильство також подав екс-власник незаконно переписаного на людей Кияшка ТОВ "Світанок" (00707171). Про вимагання $100 тис. з боку Казарцева і його структур за нібито "рішення проблем" з правоохоронними органами пише в заяві і глава ФГ "Строгого" (21229706). Після рейдерського захоплення ФГ "Труд-2012" (38176222) "люди ОПГ почали вивозити урожай і техніку, а згодом зробили на напад на сім'ю засновника, били і катували дружину і дітей".

Після фізичних загроз і незаконного відчуження свого майна на 20 млн грн. втратив і екс-власник ТОВ "Новий асфальт" (41625572). Його компанію рейдери "відтіснили" разом з цілою низкою активів сім'ї загиблого підприємця Олександра Яковенка (ПП "Харьковспецпостач", ПП "Будгарант 7", ПП "Харьковспецстроймеханізація"), які мали багато діючих підрядів по обслуговуванню доріг в Харківській і Полтавській області.

"Злочинів, описаних в цих заявах, вистачить на кілька десятків років тюремного ув'язнення. Але їх реальне розслідування не вигідно ні представникам кримінального світу, ні самим правоохоронцям. В першу чергу через те, що в матеріалах таких справ фігурує безліч діючих і колишніх співробітників силових відомств, які допомагають рейдерам в організації та супроводі їх атак, а також дбайливо оберігають від зайвої уваги органів влади ", пише видання. Журналісти припускають, що "хтось високопоставлений в ОГП або СБУ міг отримати щедру винагороду за "м'який результат" для членів угруповання, в результаті чого інші реальні справи банди просто будуть" спущені на гальмах".