RU  UA  EN

Четвер, 22 серпня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.95
Суспільство

Читайте нас у Telegram-каналі

Новини

22 серпня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

Творців серіалу "Чорнобиль" звинуватили в Україні в плагіаті: відео та деталі скандалу

Український режисер Андрій Приймаченко заявив, що в популярному серіалі "Чорнобиль" від американського телеканалу HBO використовували його відео без відома автора.

Про це повідомляє "Детектор медіа".

Мова йде про візуалізацію запису телефонних переговорів 26 квітня 1986 року диспетчера ЦППЗ (центрального пункту пожежного зв'язку) з диспетчерами ВПЧ (воєнізованої пожежної частини) Чорнобильської АЕС.

Відповідне відео завантажене у YouTube на каналі "Студія Передова" 18 березня 2013 року, автором якого є Андрій Приймаченко. Аналогічне відео є у першій серії міні-серіалу НВО "Чорнобиль".

Журналістам Приймаченко сказав, що команда творців серіалу не зв’язувалась із ним щодо використання відео. Поки що він не планує звертатися до юристів щодо вирішення цього питання, бо сподівається, що з ним контактуватимуть з приводу цього інциденту. Якщо ні, то він буде думати про юридичне вирішення цього питання.

"Моє відео — один з перших результатів у Google і під ним вже шість років підписано, хто є автором. Якби вони до мене просто звернулися і запитали дозволу використати, я би був не пороти, аби тільки вказали авторство. Я робив це відео, малював графіку не з комерційною метою, а тому, що давно цікавлюсь темою катастрофи на ЧАЕС і мені вона близька. Я це зробив для свого каналу на YouTube. Мені навіть приємно, що цю роботу використали в проекті такого масштабу. Неприємність в тому, що до мене навіть ніхто не звернувся щодо його використання… В першу чергу я зацікавлений у співпраці, а не в конфлікті", — сказав Андрій Приймаченко.

9 червня у програмі "Кіно з Яніною Соколовою" Євгенія Яцута, виконавча продюсерка Radioactive Films, зазначала: саме їхня організація займалася вирішенням усіх питань, що стосувались використання у серіалі об’єктів, на які поширюється авторське право.

"Повинні були витримані всі авторські права на використання будь-яких об’єктів, що можуть потенційно нести в собі авторське право. Це все мало бути очищене. Ми також, окрім зйомок, допомагали НВО отримувати право використання від правовласників. Це і архівні матеріали: оригінальний епізод з виходу програми "Вести", де казали про катастрофу; і перемовини операторів пожежної служби, коли вони скликали всіх можливих пожежників. Це теж оригінальний запис", — казала Яцута.

У коментарях під постом Андрія Приймаченка у Facebook, де він висловив свої претензії, Євгенія Яцута відповіла: "Йде мова про оригінальні аудіозаписи диспетчерів, що скликали всі сили на допомогу. У вас є права на використання цього діалогу у вашому відео?" На що Приймаченко відповів: "Під питанням не аудіо частина, а відео".

Журналістам Андрій Приймаченко також додав: "Я шукав, де оригінальне джерело цього діалогу. Я знаю, де я його скачав. Але питання до них, де вони його взяли. Я підозрюю, що вони його взяли просто у моєму відео".

Згодом Radioactive Films відповіли Приймаченку у Facebook, що "права на використання цього відео були отримані і підтверджені дирекцією музею Чорнобиля у Києві". А Євгенія Яцута запропонувала Андрію Приймаченку зв'язатися з організацією, якщо він має письмове підтвердження свого авторства.

"Всі папери у HBO, адже вони відповідальні за очистку прав. Ми в даному питанні виконували допоміжну консультативну та пошукову роботу, так само як і робітники музею Чорнобиля, які найкраще знаються на архівних матеріалах з цієї теми. Ми можемо зв’язати вас безпосередньо із відповідальними за це в HBO, за умови наявності у вас письмових підтверджень вашого авторства", — написала вона. Потім Яцута додала, що "відео викладено на багатьох сторінках інтернету і вважається створеним за часів СРСР".

Утім Андрій Приймаченко підкреслив: у нього є вихідний файл використаного у серіалі ролика, тобто саме він є його автором. Над документом, що може підтвердити авторство, — працює.

Нагадаємо, як раніше повідомляв "Апостроф", в серіалі "Чорнобиль" американського телеканалу HBO помітили схожість з монологом з п'єси українського драматурга Павла Ар'є "На початку і в кінці часів". Йдеться про четверту серію "Чорнобиля", де в першій сцені солдат змушує стареньку покинути зону відчуження.

Новости партнеров

Загрузка...