RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.00
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

22 листопада

Всі новини

Вчені виявили істоту, здатну дихати без кисню

Ізраїльські вчені знайшли першу істоту, якій для виживання не потрібен кисень.

Про це повідомляє PNAS.

Раніше вважалося, що життя всіх багатоклітинних організмів залежить від кисню, проте в цьому році група дослідників на чолі з Даяною Яхаломі з Тель-Авівського університету виявила, що у паразита, схожого на медузу під назвою Henneguya salminicola, немає мітохондріального геному.

Це означає, що він не дихає і не має кисневої залежності.

Відкриття не тільки змінює розуміння того, як життя може існувати на Землі, але і може мати значення для пошуку позаземного життя.

Живі істоти почали розвивати здатність засвоювати кисень більш ніж 1,45 мільярда років тому. Великий археон поглинув меншу бактерію, і якимось чином новий дім бактерії був вигідний обом сторонам, і вони залишилися разом.

Ці взаємини привели до того, що два організми еволюціонували разом, в підсумку ті бактерії, які опинилися всередині, стали органеллами, так званими мітохондріями. У кожній клітині нашого тіла, крім еритроцитів, міститься велика кількість мітохондрій, і вони необхідні для процесу дихання.

Вони розщеплюють кисень з утворенням молекули під назвою аденозинтрифосфат, яку багатоклітинні організми використовують для харчування клітинних процесів.

В ході вивчення паразита Henneguya salminicola з'ясувалося, що він втратив мітохондріальний геном. Крім того, він також втратив здатність до аеробного дихання.

Результати дослідження показують, що багатоклітинний організм навчився виживати без кисню для дихання. Як саме він виживає, досі залишається загадкою.

Відкриття підтверджує, що адаптація до анаеробного середовища не унікальна для одноклітинних істот, але також розвивається у багатоклітинних паразитарних тварин.

Як повідомляв "Апостроф", раніше вчені відкрили унікальну істоту, яка бачить без очей.

Також раніше вчені виявили унікальну комаху.