Низька тривалість життя в Україні - проблема відсутності ефективного скринінгу і профілактики захворювань, впевнені екcперти, і вирішити її можна тільки комплексним підходом.
Вчасно відслідковувати зміни стану здоров'я, проводити якісний моніторинг і отримувати консультації кваліфікованих фахівців допоможе створена в Україні електронна платформа Moniheal.com, повідомляє MedOboz.
Згідно з дослідженням Liga.net, середня тривалість життя в Україні становить 71 рік 7 місяців, і Україна значно поступається небагатим Румунії, Молдові, Білорусі. У Польщі тривалість життя становить 77 років 9 місяців, в Румунії - 75 років і 5 місяців. За 30 років цей показник помітно зріс у всій Східній Європі, крім України.
Про те, що причиною низької тривалості життя є саме охорона здоров'я, свідчать багато показників. Наприклад, в Україні в 2019 році на кір перехворіло 57 тис осіб, а в усьому ЄС - всього лише 13 тис. Показник материнської смертності в Україні - 24 смерті на 100 тисяч осіб, в Польщі 3 смерті на 100 тисяч чоловік, в Чехії - 4. з 1990 до 2015 року смертність від інфекційних захворювань в Україні збільшилася вдвічі - з 11 до 22 смертей на 100 тис чоловік.
Основною причиною більш високої тривалості життя в країнах захід і на схід України, називають якість лікування і його своєчасність. З огляду на особливості страхової медицини, населення в цих країнах більше охоплено плановими скринінгами, що дозволяють виявити небезпечні захворювання на ранніх стадіях.
Як пише видання, допомогти вирішити проблему ранньої діагностики та профілактики може онлайн-система Moniheal.com. На ринку телемедицини, який отримав поштовх розвитку в зв'язку з пандемією і карантином, система відрізняється максимальним діапазоном і наявністю унікальних функцій, які дають людям шанс менше хворіти і надають зручний і оперативний інструментарій для роботи лікарів, в першу чергу сімейних.
Система містить інтерактивний медичний архів пацієнта з захищеним доступом, де сімейний лікар або вузький фахівець може взяти дані аналізів, досліджень, інших видів діагностики, вивчити їх, порівняти і проаналізувати. Цей цифровий архів, крім зручної систематизації, можливостей для швидкого пошуку, вміє дешифровувати аналізи, що надходять з лабораторій, розкладаючи кожен показник у вигляді графіків, які демонструють лікарю зміни будь-якого параметра в динаміці. З появою коронавірусу в систему також імплантовано оригінальний онлайн-тест, який по днях і розвитку симптоматики розраховує ймовірність наявності захворювання.
Головна унікальна можливість Moniheal в тому, що система "вміє", виходячи з даних про стан здоров'я, формувати проект планової діагностики або обстежень на рік вперед. Це значно полегшує роботу сімейного лікаря в плані моніторингу здоров'я пацієнтів. Саме регулярні обстеження, рання діагностика і профілактика, як показує практика розвинених країн, дозволяє збільшити тривалість і якість життя людини.