Китайські вчені виявили штам вірусу, схожого на COVID-19, у занедбаній шахті в 2013 році, але тримали в таємниці відкриття.
Про це йдеться в розслідуванні видання The Sunday Times.
Повідомляється, що штам, найбільш близький до коронавірусу, у 2013 році було виявлено у шахті, де добували мідну руду на південному заході Китаю, а згодом заполонили кажани та щурі. Він роками зберігався у вірусологічній лабораторії в Ухані.
Відкриття було зроблено після спалаху невідомої хвороби у 2012 році. Тоді захворіли шість працівників шахти, троє з яких померли. Хвороба супроводжувалася високою температурою, кашлем та пневмонією.
Доктор Ши Дженглі, яку її колеги з Інституту вірусології Вухана прозвали "жінкою-кажаном", у лютому стала співавтором наймасштабнішої наукової праці про коронавірус до цього часу.
Повний генетичний опис вірусу WIV з доповіді Ши Дженглі містив зразок вірусу кажана RaTG13 і підтвердив, що це 96,2-відсотковий збіг із COVID-19.
Однак один із колег доктора Ши стверджував, що зразок RaTG13 був знайдений у шахті в 2013 році, але інформація про споріднений вірус не надходила.
Зазначену інформацію згадали після того , як президент США Дональд Трамп у квітні заявив, що має "високий рівень впевненості" в тому, що COVID-19 прийшов з Інституту вірусології Уханю після того, як він побачив докази.
Також нещодавно в ВООЗ заявили, що Китай повинен розпочати розслідування заяв про те, що вірус міг з'явитися в результаті витоку з лабораторії Уханю.
Як повідомляв "Апостроф", вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско заявили, що в структурі коронавірусу і ракової пухлини є схожість.