Стародавня стіна з піщанику, прикрашена написами, яка датується епохою Птолемеїв, була виявлена групою фахівців зі старожитностей в південному Єгипті, в 80 км на північний захід від Луксора.
Про це повідомляє Аrab News.
Стіна розташована приблизно в 200 метрах від святині богині Хатор - експерти вважають, що руїни на цьому місці можуть мати велике релігійне значення.
За словами генерального секретаря Вищої ради старожитностей Єгипту Мустафи Вазірі, під час розкопок були знайдені входи в Святу Долину, на південь від королівського кладовища в Умм-ель-Каабі. Дослідження показали, що входи вели в кімнати, висічені з каменю і висотою не більше 1,2 метра. Також археологи виявили ще один комплекс з п'яти кімнат, з'єднаних вузькими входами, врізаними в стіни.
Як уточнив глава Центрального департаменту старожитностей Верхнього Єгипту Мохаммед Абдель-Баді, кімнати розташовані над глибокими вертикальними свердловинами, з'єднаними з природними водними тунелями.
Більшість кімнат містять фрагменти кераміки, фонтани, тераси і ряд невеликих отворів в стінах. Отвори біля входів, ймовірно, використовувалися в якості ручок або для прив'язування мотузок.
Своєю чергою, Метью Адамс з Інституту витончених мистецтв в Університеті Нью-Йорка і з-директор Місії в Північному Абидосі зазначив, що немає ніяких вказівок на те, що будь-яка з кімнат була використана для поховання.
Разом з тим, за його словами, стародавні єгиптяни вважали, що священна долина на південь від королівського кладовища в Умм-ель-Каабі є воротами в загробне життя. Тому, знахідка, розташована високо всередині недоступною гори, ймовірно, має велике релігійне значення.
Як повідомляв "Апостроф", археологи Токійського університету разом з командою з Ефіопії і Гонконгу виявили ручну сокиру, зроблену з стегнової кістки бегемота, якій 1,4 млн років, що робить її найстарішою у своєму роді.