Армійська дослідна лабораторія і Техаський університет A & M (США) розпочали спільну роботу над створенням синтетичних матеріалів для безпілотних літальних апаратів і роботів, які можуть самовідновлюватися після ушкоджень.
Про це повідомляє сайт military.com з посиланням на прес-реліз Лабораторії армійських досліджень Командування розвитку бойових можливостей (CCDC).
Згідно з дослідженнями, перший в своєму роді матеріал на основі епоксидної смоли, придатний для 3D-друку, може реагувати на подразники. Дослідники сподіваються, що колись в нього буде вбудований інтелект, який дозволить йому адаптуватися до навколишнього середовища без будь-якого зовнішнього контролю.
"Ми хочемо, щоб система матеріалів одночасно забезпечувала структуру, зондування і реакцію", - сказав з цього приводу головний дослідник в CCDC, аерокосмічний інженер Франк Гардеа.
За його словами, цей матеріал в майбутньому може навіть послужити для створення робота з характеристиками персонажа Т-1000 з голлівудського фільму "Термінатор 2", якого неможливо знищити.
У дослідженні використовують полімери, які складаються з повторюваних ланок, схожих на ланки ланцюга. Ці динамічні зв'язки призводять до унікальної поведінки з пам'яттю форми, тому матеріал може бути запрограмований для самовідновлення.
В ході дослідження вчені помітили, що після збою поверхні стали більш культурними та "легко злиплися один з одним". Це відкриття спонукало дослідників вивчити можливості самовідновлення.
"Гнучкість, що надається полімерному ланцюгу, дозволяє безпрецедентним чином відрегулювати її, щоб домогтися або м'якості гуми, або міцності несучих пластиків", - сказано в релізі.
Як повідомляв "Апостроф", раніше в автосалоні Токіо Toyota презентували літаючу мітлу.