Міжнародна команда вчених з Франції і США, вивчаючи метеорити, які належать до типу рідкісних енстатітових хондритів, прийшли до висновку, що під час утворення нашої планети Земля вже містила воду.
Про це дослідження повідомляє видання Science Journal.
У складі метеоритів, рідкісного Е-типу (енстатітових хондрити), вчені виявили велику кількість водню. Ці небесні тіла зустрічаються дуже рідко, складаючи близько 2% від відомих метеоритів, які знаходять на Землі.
Їх ізотопна схожість із Землею привертає вчених, які досліджують походження Сонячної системи і, зокрема, нашої планети. Раніше було відомо, що енстатітові хондрити мають такі ж ізотопи кисню, титану і кальцію, як і Земля. Нове дослідження показало, що ізотопи водню і азоту також схожі.
Оскільки ці метеорити мають схожий склад з Землею, дослідники припускають, що під час утворення нашої планети 4,5 мільярда років тому, вона вже містила воду.
"Водневмісний матеріал був частиною загальної "суміші" під час утворення скелястих планет, однак температура була занадто висока, щоб вода могла відразу ж конденсуватися", - зауважила провідний автор цього дослідження Лоретта Піані.
Нова теорія вчених спростовує поширену думку про те, що вода з'явилася через бомбардування Землі метеоритами.
Як повідомляв "Апостроф", раніше вчені з Японії знайшли в карбонатних мінералах марсіанського метеорита органічні речовини, які містять азот.