У Чернівецькій області археологи виявили зуб мамонта, якому близько 300 тисяч років. Знайдений зуб на даний час є найдавнішою знахідкою останків мамонта, які коли-небудь знаходили на території області.
Про це повідомляє "Укрінформ".
Знахідку було зроблено в ході досліджень палеолітичної стоянки Молодова V на березі Дністра.
"У нас є останки різних мамонтів. З того, що вже опубліковано, у нас є знахідка так званого Хазарського мамонта (лат. Mammuthus trogontherii chosaricus), його зуб. Це один з предків звичайного шерстистого мамонта, який жив близько 300 тисяч років тому. Його знайшли поблизу палеолітичної стоянки на Дністрі Молодова V минулої зими", - розповів професор кафедри фізичної географії, геоморфології та палеогеографії Чернівецького університету Богдан Рідуш.
За словами вченого, раніше вважалося, що найдавніші шари цієї стоянки мають вік 50-60 тисяч років. Але знайдений зуб довів, що там є і набагато давніші останки тварин.
"У нас на території області відомі кілька опорних, тобто, добре досліджених багатошарових палеолітичних стоянок. Найвідоміша з них - це Молодова V. Вона знаходиться в долині Дністра. Цей зуб ми знайшли минулої зими. Рівень водосховища впав, була також тепла зима, і ми їздили дивитися розріз цієї стоянки. Там знайшли багато цікавих останків. Крім зуба мамонта, ми знайшли і кілька зубів коней, яким також близько 300 тисяч років. Вони відрізняються за розмірами і по морфології від нинішніх коней ", - додав Богдан Рідуш.
Після проведення всіх необхідних досліджень, зуб мамонта віком 300 тисяч років зможуть передати в природознавчий музей ЧНУ.
Як повідомляв "Апостроф", раніше у Закарпатській області археологи виявили найбільшу золоту знахідку - шийне кільце вагою 544 г, яке на 94,52% складається з з трансільванського і уральського золота.