Дослідники Тель-Авівського університету знайшли свідчення того, що стародавні люди зберігали і вживали в їжу кістковий мозок тварин в печері під Тель-Авівом.
Про це пише Daily Mail.
В ході досліджень були здобуті докази, що стародавні люди 2,6 млн років тому зберігали кістки тварин на термін до дев'яти тижнів, перш ніж вживати їх.
"Кістковий мозок є важливим джерелом харчування, і тому він довгий час зустрічався в доісторичної дієті. До сих пір свідоцтва вказували на негайне споживання кісткового мозку після видалення м'яких тканин. У нашій статті ми представляємо докази зберігання і відстроченого споживання кісткового мозку", - коментує результати дослідження професор університету Ран Баркай.
Доісторичні люди приносили в печеру окремі частини трупів тварин, а особливою популярністю користувалися лані - їх кінцівки і черепа були доставлені в печеру, в той час як у решті частини туші вирізали м'ясо і жир, залишаючи лише неїстівні частини.
"Ми виявили, що на кістках ніг оленя є унікальні пошкодження, які не характерні для слідів, що залишилися після зняття свіжої шкіри, руйнування кістки і вилучення кісткового мозку", - продовжив інший учений Харді Россель.
Тому фахівці прийшли до висновку, що ці розрізи з'явилися в результаті використання крем'яних знарядь для зняття висохлої шкіри. Тобто, стародавні люди шкіру залишали навмисне.
Дослідження ізраїльських вчених - найраніший доказ в світі збереження харчових продуктів і відстроченого споживання їжі. Це відкриття може доповнити інші свідоцтва новаторського поведінки, виявленого в печері Кесем, включаючи переробку, регулярне використання вогню, а також приготування і смаження м'яса.
Раніше ми розповідали, що археологи виявили в іберійської гробниці кришталевий кинджал, якому 5 тисяч років.