Археологи знайшли три золоті монети Візантійської імперії, викарбувані після символічної битви при Манцикерті в 1071 році при імператорі Михайлі VII Дукасі. Їх виявили під час розкопок давньоримського і середньовічного візантійського міста Альмус, середньовічного Ломграді. Сьогодні там розташоване місто Лом на річці Дунай в Болгарії.
Про це пише Аrchaeology in Вulgaria.
Михайло VII Дукас був співправителем Візантійської імперії з самого початку свого життя, але він став старшим імператором в 1071 році, після битви при Манцикерті в Малій Азії, в якій візантійські сили були розбиті силами турків-сельджуків.
У нищівній поразці був узятий в полон виконуючий обов'язки старшого імператора Роман IV Діоген, який був генералом, а не членом династії Дукаса, - перший і єдиний раз, коли імператор Візантії (Східної Римської імперії) був узятий в полон мусульманськими ворогами імперії. Поразка в битві при Манцикерті від рук турків-сельджуків призвело імперію до кризи.
Археологи, які знайшли три візантійських золотих монети в болгарському Ломі, вважають, що невеликий скарб міг бути захований під час одного з частих "варварських вторгнень" Візантійської імперії, або половців з півночі.
"Монети, ймовірно, були заховані через ненадійність і небезпеки вторгнень, якими відзначалося майже все правління цього імператора", - зазначив провідний археолог Валерій Стоїчков, давній дослідник Ломграда.
У той час торкили (торки) і половці часто вторгалися на північний кордон Візантійської імперії, часто штурмувати її фортеці на річці Дунай.
Як повідомляв "Апостроф", раніше в Сербії археологи знайшли в римських руїнах стародавні монети, які залишив там солдат.