В Індії археологи виявили стародавню скульптуру міфічного покровителя всіх живих істот, відомого в індійській культурі як Вішнумурту, яка датована 12-м століттям нашої ери. Знахідка була виявлена у напівзруйнованому колодязі поблизу храму, заповненому архітектурними залишками та уламками цегли.
Про це повідомляє видання The Times India.
Команда археологів натрапила на прекрасно збережену, але понівечену скульптуру чотирирукого ідола Вішнумурті після того, як прибрала сміття на місці стародавнього храму. За словами керівника дослідження, скульптура має "каранда мукута" (головний убір), "макара кундала" (сережки), нарукавники, витончено створені брови, ніс та губи, що роблять її шедевром прибережної Карнатаки.
У передній правій руці божество тримає "пінду", ліва рука спирається на талію, також видно, що ідол тримає булаву. У задній лівій руці Вішнумурті тримав раковину, при цьому права рука відсутня.
Серед уламків знайдено ще частинм стопи скульптури, а верхня частина ніг відсутня.
Скульптура стилістично відноситься до періоду 12 століття. Вважається, що скульптура була найкращим зразком культу Бхаґаватхи в прибережній Карнатаці.
Керівник групи археологів доктор Муругесі заявив, що причини, чому був зруйнований храм, досі залишаються загадкою. За його словами, робота з відновлення цієї скульптури триватимуть надалі, а після того вона буде зберігатися в музеї археології коледжу та використовуватись для академічних цілей.
Як повідомляв "Апостроф", археологи виявили в Іспанії кам'яну табличку з вигравіруваними зображеннями тварин кам'яного віку, якій більше 11,7 тисячі років.