Команда вчених з UC San Diego Stem Cell Program вивчала неандертальців і встановила їх відмінності від сучасних людей.
Про це повідомляє Earth.com.
Автор дослідження і керівник проекту генетик, доктор Аліссон Р. Муотрі та інші вчені розробила "міні-мізки". За допомогою них вони більше змогли зрозуміти неандертальців і денисовців (які жили приблизно від 2,6 млн до 11 700 років тому). Команда проаналізувала скам'янілості, щоб дізнатися інформацію про розвиток і функціонування мозку. Для цього використовували стовбурові клітини і створили мініатюрний мозок в лабораторії.
В ході дослідження стало відомо, що нас відрізняє від предків лише один ген. Вчені зрозуміли, що зміна пари ДНК людини може змінити те, як влаштований мозок.
"Ми не знаємо точно, як і коли в нашій еволюційній історії відбулася ця зміна, але вона може допомогти пояснити деякі сучасні можливості в соціальній поведінці, мові, адаптації, творчості і використанні технологій", - сказала доктор Муотрі.
Як повідомляв "Апостроф", вчені-палеоантропологи з Тюбінгенського університету ім. Еберхарда Карла в Німеччині встановили, що розвиток великого пальця у древніх людей почався ще до використання ними інструментів - таке раніше вважали неможливим.