Під час розкопок у Волгоградській області (Російська Федерація) в рамках робіт з реконструкції газопроводу археологи виявили в стародавніх курганах знахідки, які імовірно належать до сарматської культури.
Про це повідомили на офіційному сайті Волгоградської області, опублікувавши фото з місця розкопок.
У квітні цього року вчені почали дослідження одиночного кургану "Ромашки", курганної групи "Кошара", а також двох поселень - хутір Крахмалл і форпост Розвальний.
Як повідомила куратор групи дослідників Ольга Сергєєва, перший з досліджених курганів було насипано над похованням епохи бронзи. На цьому ж місці через півтори тисячі років, в епоху раннього залізного віку, проводилися сарматські поховання.
"Сарматські поховання знаходилися в катакомбах, частина з них мала багатий інвентар: бронзовий казан, мечі, ножі, дзеркало, пряжка поясна в формі коні, сагайдак з наборами залізних стріл. В одному кургані було поховано чоловіка високого військового рангу - при ньому був повний набір озброєння, але, на жаль, курган був розграбований ще в давнину ", - зазначила вона.
Археологічні роботи буде завершено через місяць, після чого всі знахідки передадуть в музей.
Як повідомляв "Апостроф", раніше група шотландських археологів під час досліджень виявила відбиток пальця, якому майже 5 тисяч років.