У Приморському краї Россі, в печері Сухій, палеонтологи виявили новий вид стародавньої гігантської летяги. Знайдені фрагменти верхньої щелепи і зуби за своєю будовою відрізняються від відомих представників інших видів того ж роду гігантських летяг.
Про це розповідає "Популярна механіка".
Гігантська летяга – Petaurista tetyukhensis – нещодавно відкрита наукою. Останки цієї стародавньої тварини віком близько 30 тисяч років нині виявлено лише у Росії.
"У наші дні ареали різних видів гігантських летяг у південно-східній Азії виглядають як "плями" - окремі обмежені ділянки. Можливо, також вони жили і в минулому, і цей вид обмежувався в основному територією сучасного Примор'я ", - пояснив доктор біологічних наук Михайло Тіунов.
Згідно з висновками вчених, основною їжею летяг з Приморського краю були листя, плоди і комахи. При цьому їх півтораметрові шкірні мембрани давали можливість цим білкам здійснювати перельоти більш як на 50 метрів.
Як повідомляв "Апостроф", раніше італійські вчені довели, що риби-лучники (бризгуни) здатні рахувати. Це було встановлено під час спеціального експерименту.