Науковці зафіксували перший надпотужний спалах класу Х на Сонці у 2024 році. Він стався 9 лютого і супроводжувався корональним викидом маси.
Про це повідомляє видання Live Science.
Як зазначається, спалах класу Х належить до найсильніших, на які здатне світило. Джерело спалаху - сонячна пляма AR3576. Вона випустила спалах класу М 5 лютого.
За словами геліофізика Алекса Янга, потужний спалах супроводжувався корональним викидом маси. Якщо вона досягне Землі, то може викликати сильну магнітну бурю з негативним впливом не лише на самопочуття землян, а й на супутники, що працюють на орбіті. Проте поки що малоймовірно, що КВМ, випущені AR3576, можуть бути спрямовані на Землю.
"Відбулося явне виверження з корональною хвилею, що вказує на дуже швидкий КВМ на заході", - повідомив науковець.
Вчені зауважують, що наша планета не була на прямій "лінії вогню", однак спалах все одно вплинув на планету, вже викликавши масштабні відключення радіозв'язку.
Переміщуючись зі швидкістю світла, радіація досягла Землі за вісім хвилин, іонізуючи верхній шар атмосфери – термосферу. Відключення короткохвильового радіозв'язку були помітні на освітленій Сонцем частині Землі. Йдеться про Південну Америку, Африку, Південну Атлантику.
X FLARE!!! An X3.4 from departed region AR3575. Given that it is over the limb the flare is much larger. There was a clear eruption with a coronal wave suggesting a very fast CME to the west. Waiting for more imagery.
— Dr. C. Alex Young (@TheSunToday) February 9, 2024
MORE at EarthSky: https://t.co/xD29wLfm4e pic.twitter.com/y57XmBgv4e
Раніше "Апостроф" повідомляв, що 11 лютого Землю накрила найсильніша магнітна буря лютого.
- Вас також може зацікавити:
Криваве полярне сяйво над Україною: вчений пояснив причину рідкісного явища
Астрономів вразила зелена комета, яку не бачили з часів кам'яного віку
Північне сяйво над Україною: користувачі соцмереж поділилися вражаючими фото