Проаналізувавши 3 тисячі досліджень, вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско дійшли висновку, що мікропластик "імовірно" завдає шкоди репродуктивному здоров’ю, травленню та респіраторному здоров’ю, а може мати зв’язок із виникненням раку товстої кишки та легенів.
Про це пише New York Post.
За словами вчених, автомобільні шини і сміття, що розкладаються, викидають у повітря дрібні пластикові фрагменти, що може сприяти розвитку безпліддя, раку товстої кишки та респіраторних захворювань.
Довгий час вчені висловлювали занепокоєння щодо того, як вплив мікропластику, який міститься в косметиці, зубній пасті та в контейнерах для їжі може завдавати шкоди людям. Зростає кількість доказів того, що ці мікрочастинки можуть пошкоджувати клітини, викликати запалення та порушувати баланс бактерій у кишківнику.
"Мікропластик — це в основному забруднювач повітря твердими частинками, і ми знаємо, що цей тип забруднення повітря шкідливий", — сказала старший автор дослідження Трейсі Дж. Вудрафф, професор акушерства, гінекології та репродуктивних наук з UCSF.
Дослідницька група повідомляє, що компанії в усьому світі виробляють майже 460 мільйонів метричних тонн пластику щороку — ця кількість, як очікується, зросте до 1,1 мільярда до 2050 року.
Існує два основних види мікропластику — первинний і вторинний. Первинний мікропластик служить певній меті, наприклад, мікрокульки в косметичних продуктах для відлущування шкіри. Вторинний мікропластик утворюється, коли більші шматки пластикового сміття руйнуються.
За словами дослідників UCSF, зношування та розрив автомобільних шин через тертя об дорогу є значним джерелом пластику в повітрі.
Як повідомляв "Апостроф", американські вчені знайшли підтвердження того, що старіння не є повільним і постійним процесом, і назвали два періоди, коли люди стикаються з проблемами зі здоров'ям і різко старіють.
Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.