RU  UA  EN

Пʼятниця, 21 лютого
  • НБУ:USD 41.25
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.25
Суспільство

Новини

21 лютого

Всі новини

У Польщі знайшли фонтан у формі конюшини, збудований за часів Наполеона

Фото: GDDKiA

Під час будівельних робіт на національній дорозі у польському Закрочимі група будівельників виявила загадковий фонтан у формі конюшини. Несподіване відкриття привернуло інтерес археологів та істориків, заінтригованих його унікальним дизайном і неясним походженням.

Про це повідомляє Heritage Daily.

Археологи дослідили фонтан і припускають, що він датується кінцем 19-го або початком 20-го століття. Споруда побудована з цегли, скріпленої білим вапняком, що свідчить про архітектурні практики тієї епохи. Форма листа конюшини в мавританському стилі виділяє його серед типових фонтанів, які зустрічаються в регіоні. Залишки металевої труби в центрі фонтану є додатковим доказом того, що споруда функціонувала як фонтан, що ще більше підтверджує оцінки археологів.

За словами вчених, спосіб, у який фонтан доставили на схил з видом на річку Вісла, залишається загадкою.

За словами Малгожати Тарновської, речниці Управління національних доріг і автомагістралей Польщі, фонтан, можливо, колись забезпечував водою тимчасовий табір, пов’язаний з діяльністю у сусідній фортеці Модлін.

«Фортеця Модлін зазнала модернізації між 1894 і 1900 роками, під час якої цегляні елементи були замінені бетонними. Цілком імовірно, що цегла з цього проєкт була повторно використана для будівництва фонтану», – сказала вона.

Фортеця Модлін має давню історію. Побудована за наказом Наполеона Бонапарта під час наполеонівських війн, вона була розроблена як стратегічний військовий форпост для французів. У 19 столітті фортеця була окупована Російською імперією.

Протягом 19 століття в Європі з’явився неомавританський архітектурний стиль, натхненний романтичним орієнталізмом. Цей стиль включав елементи мавританської архітектури та був частиною більш широкого захоплення східними культурами. Цей вплив збігся з періодом культурного обміну між польськими та марокканськими митцями.

Раніше археологи знайшли у Франції шикарну золоту каблучку, загублену мандрівником 1700 років тому.