Саудівська Аравія колись була зеленим оазисом з річками, озерами та великою кількістю дикої природи. Відповідно до отриманих вченими даних вісім мільйонів років тому посушливі зараз пустелі Аравійського півострова мали густу рослинність, де часто йшли дощі.
Висновки вчених, які офіційно оприлюднили в Саудівському управлінні спадщини, було опубліковано в журналі Nature.
Дослідження вчених є частиною проєкту "Зелена Аравія" (Green Arabia), ініціативи, спрямованої на посилення наукових досліджень і документування природної та культурної історії Аравійського півострова, в якому взяли участь 30 дослідників із 27 різних місцевих і міжнародних організацій.
Наукова робота під назвою «Повторювані періоди вологості на Аравійському півострові протягом восьми мільйонів років» базувалася на доказах, отриманих із печерних відкладень у надзвичайно сухих районах центральної Аравії. Дослідники проаналізували 22 печерні утворення, відомі місцевим жителям як Духул Аль-Самман, розташовані на північний схід від регіону Ер-Ріяд поблизу центру Шавія в губернаторстві Рама. Ці печери стали одними з найдавніших наземних записів, доступних для регіону.
Використовуючи точний аналіз хімічних відкладень у печерних утвореннях, дослідники застосували новітні методи датування, щоб точно визначити вік цих утворень і виявити вологі періоди. Вони також проаналізували ізотопи кисню та вуглецю, щоб уточнити показники зміни кількості опадів і рослинного покриву з часом.
Вчені дійшли висновку, що Аравійський півострів, як і багато інших географічних регіонів, протягом історії зазнавав глобального кліматичного впливу. Ці зміни призвели до чергування періодів вологого і сухого або напівсухого клімату на Аравійському півострові, підтверджуючи, що вологі періоди були повторюваним явищем у регіоні протягом мільйонів років. Найдавніша з цих вологих фаз датується епохою пізнього міоцену, приблизно вісім мільйонів років тому, і продовжувалася в епоху пліоцену та в епоху пізнього плейстоцену.
Викопні рештки свідчать про існування тварин, які жили в цьому регіоні, зокрема слонів, жирафів, корів, коней, бегемотів і крокодилів. Ці види процвітали в середовищі, багатому річками й озерами — середовищі, яке більше не існує в нинішньому сухому контексті пустелі.
Дослідження показало, що періодичні вологі умови сприяли міграції ссавців між Африкою та Євразією, демонструючи роль Аравійського півострова як екологічного мосту для поширення живих організмів між Африкою, Азією та Європою.
Пустеля Королівства, яка сьогодні є одним із найбільших сухих географічних бар’єрів на поверхні землі, «була природним сполучною ланкою для міграцій тварин і людей між континентами Африки, Азії та Європи», зазначає Al Arabiya.
Відкриття підтверджує інтерпретації того, як кліматичні зміни вплинули на рух і поширення людських груп протягом історії.
Раніше вчені заявили, що знайшли під пірамідами Гізи величезне підземне місто, яке простягається майже на 2 кілометри безпосередньо під пірамідами.