Світова геополітика за останній час змінилася і Україна уже не може грати із Вашингтоном за старими правилами. Росія і США не зможуть домовитися щодо Криму і Донбаса, але можуть знайти певний консенсус про необхідність врегулювання конфлікту.
Байден і Путін провели розмову: головні тези
Такі думки "Апострофу" висловив Джерард О'Тоал, професор урядових справ і міжнародних відносин Політехнічного інституту і університету штату Вірджинія, експерт у справах Грузії, Вірменії, Молдови та України. Автор книги "Близьке зарубіжжя: Путін, Захід і боротьба за Україну та Кавказ".
Експерт відзначає позитив у налагодженні робочих відносин між президентами США та Росії, бо "ядерна зброя, яка є в обох, має здатність знищити світ, яким ми його знаємо". Також Байден знає Україну і її проблеми, "і це ідеально для українського національного інтересу", додає О'Тоал.
"Він робив дуже чіткі заяви про те, що має бути зроблено щодо корупції, коли виступав перед Радою минулого разу. Руйнування міжнаціональної корупції – один із пріоритетів Байдена, і це послужило б демократії в Україні, США та будь де", - вважає експерт .
"Я впевнений, що Вашингтон і Кремль не домовляться щодо Криму і Донбасу. Однак, вони можуть дійти консенсусу щодо необхідності врегулювання конфлікту на Донбасі", - каже також він.
Адміністрація Байдена зараз буде зосередженна на внутрішніх проблемах. Це не погано для України, але її питання будуть відсунуті в бік більш значущими проблемами, такі як зміна клімату.
"Геополітика змінюється. І спроби грати в старі ігри уже не спрацюють. Що робити Україні в такій ситуації, вона має вирішити сама. Але політичні контакти мають бути налагоджені у підходящій диплаоматичній манері. Не можна повторювати помилку і платити гроші якимсь "особливим" друзям, аби вони влаштували зустріч в Овальному кабінеті," – підсумовує О'Тоал.
Як повідомляв "Апостроф", Сенат США затвердив на посаді глави Держдепартаменту Ентоні Блінкена, який засуджує агресію Росії і виступає за надання Україні летального зброї.