У суботу, 5 листопада, Іран випробував нову ракету-носій супутника Qaem-100, заявивши, що з її допомогою спробують вивести на орбіту цивільний супутник – однак у США вважають, що насправді така заява є прикриттям для створення балістичних ракет, здатних нести ядерні боєголовки.
Про це повідомляє Tasnimnews.
Політ пройшов успішно. Після випробувань Державний департамент США заявив, що вони суперечать резолюції 2231 Ради безпеки ООН. Ця резолюція закликає Іран відмовитися від виробництва балістичних ракет.
Читайте також: Іран вперше зізнався у постачанні безпілотників до Росії
"У космічних ракетах-носіях використовуються технології, які практично ідентичні та сумісні з технологіями, що використовуються в балістичних ракетах, включаючи системи більшої дальності", - зазначили у Держдепі.
Водночас у Тегерані ці звинувачення назвали безпідставними, наголосивши, що роботи зі створення ядерної зброї не ведуться.
Однак є побоювання того, що Росія та Іран кооперуються, щоб разом працювати над створенням ядерної зброї – вже зараз східна країна має достатньо збагаченого урану для її виготовлення. Саме цей факт створює напругу вже не лише для України та Близького Сходу, а й для всього світу. Тенденція веде до того, що вже до весни 2023 року Іран може мати 10-20 ракет з ядерними зарядами.
Експерти зазначають, що ракети можуть пролітати відстань 700 км, до того ж вони погано збиваються. Крім того, у ракетній програмі Ірану вже є ракети, які здатні доставляти заряд до 2 тис. км. Так, відстань від Пітера до Нарви (Естонія) – 110 км; від Калінінграда до Берліна - 500 км. (До Ізраїлю 1500 км).
Малогабаритна орбітальна ракета-носій одноразового використання Qaem-100 має три ступені та здатна виводити на орбіту висотою 500 км супутники масою до 80 кг.
Розробники використали досвід, який напрацювали під час створення першої іранської малогабаритної ракети Qased. З її допомогою у 2020 році КВІР успішно вивів на орбіту військовий супутник Noor.
Раніше ми писали, що на заході оцінили ймовірний ядерний удар по Україні.