Сполучені Штати намагаються створити передумови для переговорів України та Росії, розглядаючи три сценарії розвитку подій, серед яких два не знайшли підтриму зі сторони українського президента Володимира Зеленського через потенційну втрату територій.

Про це повідомили Washington Post.

В адміністрації президента США Джо Байдена кожен варіант завершення повномасштабної війни має своїх прихильників.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Читайте також: Росіяни тікатимуть: у Зеленського назвали умови для визволення Криму

Перший сценарій мирного плану, запропонований самим Зеленським, передбачає виведення російських військ з усієї території України включно з Кримом та окупованими у 2014 році територіями Луганської та Донецької областей.

Інші два сценарії все ж передбачають втрату територій: відхід до лінії 2014 року або ж повернення Донбасу під контроль України, але не Криму.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Водночас президент України Володимир Зеленський не підтримує два останні варіанти й наголошує, що мир можливий лише тоді, як Росія відступить з усіх окупованих територій.

Проте, за словами анонімного співрозмовника видання, високопоставленого чиновника, обговорення Байдена й Зеленського "поточних думок щодо того, як це має виглядати" мають "академічний характер", оскільки Росія не демонструє зацікавленості в мирному вирішенні війни.

"Росіяни хочуть припинення вогню з часом для оновлення, перегрупування та підготовки нових сил", - сказала співробітниця Ради з міжнародних відносин у справах Європи Ліана Фікс.

Раніше "Апостроф" повідомляв, що призначення Валерія Герасимова на посаду командувача об'єднаного угрупування військ ЗС РФ свідчить про готовність Кремля вести затяжну війну.