RU  UA  EN

Четвер, 9 січня
  • НБУ:USD 42.25
  • НБУ:EUR 43.55
НБУ:USD  42.25
Світ

Новини

9 січня

Всі новини

Кореєзнавець вказав, як опозиція в Південній Кореї демонструвала свою антиукраїнську риторику

Опозиційна "Демократична партія" Південної Кореї вже демонструвала свою антиукраїнську риторику. Тож ймовірність їх приходу до влади може погіршити стосунки між Сеулом та Києвом.

Про це в етері "Громадського радіо" розповів кореєзнавець Микола Поліщук.

За його словами, президент Південної Кореї Юн Сок Йоль 3 грудня оголосив про воєнний стан у країні для того, щоб зупинити спробу своєї відставки. Юн діяв непередбачувано, не попередивши про рішення своє оточення. Тому, як припускає експерт, він «програв» і надзвичайний стан скасували за 6 годин після його запровадження. Також найближчими днями стане відомо, чи вдасться опозиції оголосити імпічмент президенту.

Події в Південній Кореї, на думку Поліщука, свідчать про те, що в південнокорейському суспільстві існує дуже велика симпатія до Північної Кореї. А опозиційна «Демократична партія» у своїй діяльності використовує антиукраїнську, антиамериканську риторику та є прихильною до КНДР, виступає проти так званої ескалації з "північною сусідкою", зокрема, в санкційних питаннях.

Згадує кореєзнавець також антиукраїнську риторику, яку демонструвала партія:

"“Демократична партія” є вкрай ворожою до Сполучених Штатів, до Японії. Вона є найбільшою антиамериканською силою. Партія дуже часто послуговується суто російськими наративами. Фактично саме ця партія блокувала найсерйознішим чином допомогу Україні протягом всієї нашої війни з РФ. Тому нам явно не стане краще, якщо президента в Південній Кореї замінять".

За його словами, опозиція залякувала південнокорейське суспільство тим, що солдатів країни відправлять в Україну після того, як війська КНДР залучили для боїв на Курщині.

"Що може покращити відносини? Відносини може покращити міжнародний тиск на Південну Корею з боку Америки і Європи. Все-таки це головні торгові партнери Південної Кореї, і ігнорувати їх не будуть, навіть враховуючи, що опозиційна партія дуже антиамериканська. І без сумніву, якщо Росія почне допомагати Північній Кореї з озброєннями, з технологіями, то, навіть бувши прихильними до Північної Кореї, південнокорейським політикам доведеться коригувати свій курс", - додає Поліщук.

Як повідомляв раніше "Апостроф", пропозицію про імпічмент президента Південної Кореї Юн Сок Йоля офіційно внесли до парламенту країни.