У Єгипті вперше за 103 роки знайшли гробницю фараона. Єгипетсько-британська археологічна місія ідентифікувала гробницю Тутмоса II - четвертого фараона Вісімнадцятої династії, який правив приблизно в 1492 - 1479 роках до н. е.
Про це повідомило міністерство туризму та старожитностей Єгипту.
Це перша подібна знахідка з часу відкриття гробниці царя Тутанхамона у 1922 році.
Відкриття було зроблено під час розкопок і досліджень гробниці С4, вхід і головний коридор якої були вперше виявлені у 2022 році в долині С, розташованій приблизно в 2,4 кілометрах на захід від Долини Царів в західному гірському регіоні Луксору.
Спочатку археологи вважали, що це гробниця однієї з дружин фараона. Це припущення ґрунтувалося на її близькості до гробниць дружин фараонаТутмоса III і гробниці цариці Хатшепсут.. Однак, продовження розкопок виявило нові археологічні докази, які ідентифікували власника гробниці як фараона Тутмоса II. Підготовкою до його поховання керувала цариця Хатшепсут, його дружина і зведена сестра.
Серед важливих знахідок були фрагменти алебастрових глечиків з написами імені фараона Тутмоса II. Ці написи підтверджують приналежність гробниці. Також там знайшли похоронні меблі, що належали фараону і є першою в історії знахідкою таких предметів.
Гробниця перебувала у поганому стані через затоплення невдовзі після смерті фараона. Вода сильно пошкодила інтер'єр. Відомо, що у якийсь момент тіло Тутмоса II було переміщене до Королівської схованки поряд з Дейр-ель-Бахрі у Фіванському некрополі, де його було поховано разом з іншими лідерами 18-ї та 19-ї династій, поки Королівська схованка не була знову виявлена у ХІХ столітті.
Як повідомляв "Апостроф", вчені реконструювали обличчя єгипетського фараона Аменхотепа I, який правив 3,5 тисячі років тому і відомий як засновник Долини царів.