Уряд США взявся пропонувати допомогу для налагоджування "конструктивного діалогу" між Індією і Пакистаном на тлі загострення воєнних дій. Зокрема, повідомлялося, що дві ядерні країни вже домовилися про повне і негайне припинення вогню.
Зокрема, у своїй соцмережі Truth Social це підтвердив президент США Дональд Трамп.
"Після довгої ночі переговорів за посередництва Сполучених Штатів я радий повідомити, що Індія і Пакистан домовилися про повне і негайне припинення вогню. Вітаю обидві країни з тим, що вони проявили здоровий глузд і великий розум. Дякую за вашу увагу до цього питання!", - написав американський лідер в соцмережі.
Пізніше це також підтвердили міністри закордонних справ Індії та Пакистану.
"Пакистан завжди прагнув миру та безпеки в регіоні, не поступаючись своїм суверенітетом та територіальною цілісністю!", - написав міністр закордонних справ Пакистану Ісхак Дар.
З боку Індії це підтвердив міністр закордонних справ Індії Вікрам Місрі, передає The Times of India.
Reuters повідомляв, що поки уряд США пропонував допомогу для початку розбудови "конструктивних переговорів", свій заклик до прямого діалогу також виголосили країни "Великої сімки" (G7).
"Світові держави забили на сполох у зв'язку з останньою ескалацією десятирічного суперництва між Індією та Пакистаном. У середу Індія завдала повітряних і ракетних ударів по Пакистану, і з тих пір ядерні країни щодня стикаються, а в суботу завдали ударів по військових об'єктах одна одної. Десятки людей загинули", - нагадують в матеріалі.
З кінця квітня США, зокрема держсекретар Марко Рубіо, проводили регулярні переговори з Індією та Пакистаном, закликаючи їх до деескалації.
До прикладу, під час одного з дзвінків Рубіо закликав країни "відновити прямий зв'язок, щоб уникнути прорахунків", пропонуючи допомогу США "у започаткуванні конструктивних переговорів" для уникнення конфліктів у майбутньому.
Вашингтонський аналітик з питань Південної Азії і автор журналу Foreign Policy Майкл Кугельман назвав цей вчинок Рубіо "найбільш послідовним кроком США" з початку кризи
Разом з цим варто нагадати, що віцепрезидент США Джей Ді Венс сказав, що напружена ситуація між Індією та Пакистаном "не є нашою справою".
Як писав раніше "Апостроф", Пакистан оголосив про початок масштабної військової операції "Буньян уль-Марсос", яка стала прямою відповіддю на нібито "безперервні провокації" з боку Індії. Український журналіст Віталій Портников прокоментував ці події.