Російські війська посилюють бази та нарощують військову міць біля кордонів Фінляндії, що може свідчити про підготовку до майбутнього масштабного вторгнення.
Про це йдеться у матеріалі The New York Times.
Про розбудову військової інфраструктури свідчать супутникові знімки:
"На знімках, підтверджених офіційними особами НАТО, видно ряд за рядом нових наметів; нові склади для зберігання військової техніки; ремонт укриттів для винищувачів; і постійну будівельну активність на вертолітній базі, яка здебільшого не використовувалась і заросла".
Наразі ці кроки називають ранніми етапами масштабного і довгострокового розширення. Крім того, офіційні представники НАТО кажуть, що це не схоже на нарощування сил вздовж українського кордону перед повномасштабним вторгненням Росії в 2022 році.
Наразі Росія, зважаючи на повномасштабне вторгнення в Україну, тримає обмежену кількість військ біля кордону з країною НАТО. Тож фіни наполягають на тому, що все це не становить великої загрози - поки що.
Військові аналітики прогнозують, що регіон може стати гарячою точкою, особливо зважаючи на те, що більша його частина пролягає в Полярному колі, яке дедалі частіше стає об'єктом суперечок, пише NYT.
"Фінські оборонні чиновники прогнозують, що після завершення високоінтенсивної фази війни в Україні - однієї з цілей мирних зусиль, що розгортаються в Туреччині, - Росія передислокує тисячі військових до фінського кордону", - припускають в матеріалі.
Самі ж фіни вважають, що вони мають приблизно п'ять років до того, як Росія наростить свої сили до загрозливого рівня. Прроте вони певні, що це таки станеться - і кількість російських солдатів на цьому напрямку потроїться.
"Ми говоритимемо про значно вищі рівні чисельності військ", - сказав бригадний генерал Пекка Турунен, директор розвідки оборони Фінляндії.
"Російські збройні сили зазнали значного розширення, - сказав Майкл Кофман, старший науковий співробітник Фонду Карнегі за міжнародний мир у Вашингтоні. - Після завершення війни сухопутні війська, ймовірно, стануть більшими, ніж до 2022 року. Судячи з планів реорганізації військових округів, очевидно, що вони надаватимуть пріоритету районам, які межують із НАТО".
Нагадаємо, президент Франції Емманюель Макрон прокоментував відмову Росії від запропонованої Україною угоди про припинення вогню на переговорах у Туреччині 16 травня. Зауважив, що Путін лише прагне виграти час, продовжуючи війну в Україні.