RU  UA  EN

Пʼятниця, 15 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.40
НБУ:USD  41.00
Світ

Новини

14 листопада

Всі новини

Вибори в США: як результати можуть позначитися на підтримці України

У вівторок, 8 листопада, у США відбуваються проміжні вибори до Конгресу, за підсумками яких стане відомо, чи перейде контроль парламенту до республіканців – від цього залежить, якою буде американська політика в майбутньому і також це може позначитися на питаннях військової допомоги Україні.

Про те, на що чекати Україні у разі перемоги республіканців, свою думку в ефірі Апостроф TV висловила старший дослідник програми "Україна та Східна Європа" міжнародного аналітичного центру GLOBSEC Юлія Осмоловська.

Зазначається, що останнім часом спостерігаються окремі голоси, зокрема лідера республіканської меншини в Палаті представників, щодо підзвітності в питанні допомоги Україні у розрізі витрати коштів. Звучать й окремі голоси республіканців, які говорять, що Україні не потрібно збільшувати допомогу, бо є чимала кількість внутрішніх проблем Америки. Втім наразі, такі голоси не є домінуючими у Республіканській партії США.

Читайте також: Збій у системі голосування та перші результати екзитполів: як відбуваються вибори в США

У той же час, згідно соціологічних показників, є тенденція до зростання тих республіканців, які вважають, що Україні надається і так забагато військової допомоги – у березні цього року їх кількість сягала 7%, а наразі ця цифра зросла до 37%.

Мотиви такої позиції передусім пов'язані не конкретно із Україною, а більше спрямовані на внутрішню політичну боротьбу та незадоволення правлінням Джозефа Байдена. Крім того, завжди більш "яструбиними" вважалися республіканці, але цю нішу наразі зайняли демократи. Тому все це можна сприймати як певні "ревнощі".

"Сумарно за цей рік США надали зовнішньої допомоги Україні на беспрецедентну суму. У всякому разі, сума, що була заявлена та погоджена Конгресом, сягає близько $60 млрд. Це та сума, яка була погоджена, але ще не надійшла до України у повному розмірі. Тому для нас немає критичної важливості зараз, чи займуть республіканці деструктивну позицію, пручаючись ініціативам Байдена щодо допомоги Україні", - йдеться у повідомленні.

Експерт також наголосила на тому, що закон про ленд-ліз для України (Ukraine Democracy Defense Lend-Lease Act of 2022) вже набув чинності. І він фактично уповноважує американського президента надавати в розпорядження Україні ту зброю, яка їй буде необхідна. Аби це втілити, Байдену не потрібно додатково звертатися за погодженням до Конгресу.

"Сумарно, ми можемо очікувати на можливі укладненення у роботі з Республіканською партією США. Хоча вона неоднорідна в такому контексті. Українським дипломатам буде потрібно активно працювати в цьому розрізі. З точки зору сумарного ефекту, усі вищенаведені фактори є певними запобіжниками різкого повороту у політиці Сполучених Штатів Америки по відношенню до України", - резюмувала Юлія Осмоловська.

Більше читайте в матеріалі "Апострофа": Запобіжники для України: що зміниться після виборів до Конгресу США