У провінції Шаньсі на півночі Китаю, археологи виявили скульптуру тутового шовкопряда віком 6 тисяч років, яка вважається найстарішою скульптурою тутового шовкопряда, знайденою на даний момент в цій країні.
Про це повідомляє CGTN.
Скульптура світло-коричневого кольору з різьбленими смугами була виявлена під час археологічних розкопок в окрузі Сясянь. Археологічні дослідження та розкопки, які почалися в червні 2019 року, були проведені Школою археології Університету Цзілінь і Інститутом археології провінції Шаньсі.
За словами професора Університету Цзілінь Дуаня Тяньцзіня, отримані під час розкопок дані вказують на те, що шовківництво існувало в окрузі Сясянь ще 6 тисяч років тому, а вишукані візерунки на граніті відображають те значення, яке предки китайців надавали шовкопряду.
За легендами, графство Сясянь було одним з важливих місць зародження древньої китайської культури і саме там Лейцзу, дружина Жовтого імператора, навчила предків китайців розводити шовковичних шовкопрядів.
Експерти вважають, що відкриття додало нових доказыв до легенди і дало ключ до розгадки історії походження та поширення шовку.
Як повідомляв "Апостроф", в Китаї 5-річний хлопчик в селі у свого дідуся виявив сліди динозаврів на камені.