Глава КНР Сі Цзіньпін у середу, 15 грудня, провів зустріч із президентом Росії Володимиром Путіним у Пекіні у форматі відеоконференції.
Про це повідомляє МЗС Китаю.
Сі Цзіньпін зазначив, що в умовах небачених за останні 100 років змін та безпрецедентного виклику пандемії світ переживає період турбулентності та трансформації. Китайсько-російські відносини витримали різного роду випробування та демонструють нову потужну динаміку та життєздатність.
Сі Цзіньпін констатував, що багатогранна практична співпраця демонструє величезну перевагу політичних відносин та переваги можливостей. За перші три квартали 2021 року товарообіг Китаю та Росії вперше перевищив позначку 100 млрд доларів США, є підстави вважати, що за підсумками року він може досягти рекордних показників. Успішно проведено рік науково-технічного та інноваційного співробітництва Китаю та Росії, здійснюється ціла низка великих проектів стратегічного значення, плідно просувається поєднання ініціативи "Поясу та шляху" та Євразійського економічного союзу. Обидві країни, виявляючи відповідальність великих держав, згуртовують світове співтовариство у боротьбі з пандемією, втілюють суть справжньої демократії та прав людини, виступають оплотом для відстоювання справжнього мультилатералізму та захисту справедливості на міжнародній арені.
Сі Цзіньпін наголосив, що наступного року відбудеться XX з'їзд Компартії Китаю, Росія вступить у ключову стадію реалізації національних цілей розвитку до 2030 року.
Сі Цзіньпін зазначив, що нещодавно успішно завершив роботу 6-й Пленум ЦК КПК 19-го скликання, на якому розглянуто та прийнято нове історичне рішення, узагальнено основні досягнення та історичний досвід 100-річної діяльності КПК.
Сі Цзіньпін також зазначив, що Китай та Росія з минулого року активно співпрацюють у боротьбі з COVID-19, що стало наочним прикладом взаємної допомоги та підтримки. Китайська сторона висловила готовність нарощувати співпрацю з Росією у сфері тестування, дослідження та розробки вакцин та ліків.
За словами Сі Цзіньпіна, Китай та Росія з урахуванням нової реальності мають ділитися можливостями для розвитку, нарощувати обсяг співпраці. Висловлено важливість не пропускати шансів нового витка науково-технічної революції та індустріальних перетворень, активізувати співпрацю у сфері передових науково-технічних галузей. Відзначено, що китайсько-російська енергетична співпраця має міцну базу та безліч точок дотику, слід закріпити досягнення у сфері традиційних енергоносіїв та активізувати співпрацю у сфері нових джерел енергії. Китайська сторона висловила зацікавленість у просуванні комплексного співробітництва в атомній сфері та обговоренні нових напрямів кооперації, включаючи відновлювані джерела енергії.
Сі Цзіньпін сказав, що за 20 років з моменту утворення ШОС Китай та Росія зберігає високий рівень стратегічної взаємодії, спільно з іншими державами-членами твердо дотримуються "Шанхайського духу" для зміцнення солідарності, взаємодовіри та співпраці у всіх сферах.
З приводу двосторонньої взаємодії в рамках Ради Безпеки ООН Сі Цзіньпін наголосив на необхідності посилення координації "п'ятірки" Ради безпеки ООН щодо поглиблення протиепідемічного співробітництва, підтримки міжнародного миру та безпеки, стимулювання відновлення світової економіки у відповідь на очікування міжнародного співтовариства. Наголошено, що Китай готовий підтримувати з Росією тісний контакт.
Сторони також обговорили інші актуальні питання міжнародного та регіонального порядку денного. Глави двох держав домовилися зустрітися у Пекіні у лютому наступного року.