RU   UA   EN  

Неділя, 26 травня
  • Лайм
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
26.10
Світ

Читайте нас у Telegram-каналі

Новини

26 травня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

У Путіна наносять новий удар по рублю

Центробанк Росії воліє "друкувати" гроші для фінансування дефіциту бюджету, а не витрачати золотовалютні резерви.

Про це заявила глава ЦБ РФ Ельвіра Набіулліна в інтерв'ю газеті «Ведомости», передає Лента.ру.

За її словами, ЦБ вважає емісію виправданою в поточних умовах.

"Інакше будуть знижуватися золотовалютні резерви країни в цілому. Вони поділяються на активи Мінфіну і на активи ЦБ, і якщо активи Мінфіну будуть скорочуватися, і ми будемо продавати валюту на ринку, то скоротяться і золотовалютні резерви. Але так як наша економіка знаходиться в умовах підвищеної турбулентності зовнішньої, то, щоб забезпечити фінансову стабільність, нам не можна зменшувати золотовалютні резерви і, по можливості, треба їх навіть збільшувати, хоча за всіма міжнародними мірками вони у нас достатні", — пояснила вона, додавши, що поки не бачить можливості відновити поповнення резервів.

Проведена емісія, за словами Набіулліної, забезпечена активами Мінфіну, які переводяться в активи ЦБ.

"Для того щоб уникнути інфляційного впливу, ми абсорбируем надлишкову ліквідність. Тому тут немає прямого впливу на інфляцію і сумнівів у забезпеченості такої емісії теж", — зазначила глава Центробанку.

Раніше перший заступник голови Банку Росії Ксенія Юдаєва заявила, що ідея включення станка шкідлива тому, що створює ілюзію легких рішень.

"Будь-яка дитина знає: "що нам коштує будинок побудувати, намалюємо, будемо жити". А тут серйозні люди обговорюють: давайте надрукуємо економічне зростання на друкарському верстаті", — сказала Юдаєва.

Як повідомляв "Апостроф", курс рубля виріс після "вибачень" президента Туреччини Реджепа Ердогана перед російською сім'єю за загибель пілота збитого російського літака.

Новости партнеров

Загрузка...