Президент Латвії Раймонд Вейоніс оголосив про запланований перехід на латиську мову навчання в школах національних меншин.
Про це повідомляє Delfi.lv.
Про поправки до законів про освіту і про загальну освіту, які передбачають поступовий перехід шкіл на навчання державною мовою, було оголошено 2 квітня.
Як стверджується в повідомленні прес-служби президента, навчання в середній школі державною мовою забезпечить рівні можливості всім молодим людям отримати якісну освіту.
"У дітей, як і раніше буде можливість вивчати предмети, пов'язані з національними меншинами, їх ідентичністю і культурою, підтримувати своє коріння і багатогранно розвивати свою особистість", - також додав Вейоніс.
За інформацією ЗМІ, підготовлений Міністерством освіти і науки проект поправок передбачає проведення реформи в навчальних закладах нацменшин в 2021/2022 навчальному році, встановивши, що дошкільне навчання є білінгвальним. У початковій школі (1-6-ті класи) навчання здійснюється за трьома моделями (при цьому 50% предметів викладається латиською мовою), на завершальному етапі основної освіти (7-9-ті класи) 80% навчального процесу забезпечується державною мовою. У середній школі (10-12-ті класи) - навчання йде тільки латиською мовою, за винятком предметів, пов'язаних з рідною мовою (рідна мова та література).
За даними 2017 року, в Латвії проживало трохи менше за півмільйона росіян, що становило 25 відсотків від загального населення країни.
Нагадаємо, раніше на кордоні Латвії з Росією було зведено загороджувальні споруди протяжністю 23 кілометри.