У російському місті Санкт-Петербурзі затримали двох молодих хлопців, які на стінах будинків наносили граффіті із зображенням президента Росії Володимира Путіна і погрозами його життю.
Як повідомляє російське видання "Фонтанка", ілюстративні заклики до вбивства Путіна були прирівняні до тероризму.
Серед затриманих - 22-річний правнук героя Сталінградської битви Ісломбек Парпієв, який кілька років тому приїхав до Петербурга з киргизького міста Ош. У Пітері він навчався в державному архітектурно-будівельному університеті.
Парпієв з дитинства захоплювався зброєю, про що свідчать розміщені в його акаунтах в соціальних мережах фотознімки. Він - виходець із сім'ї прославленого військового, учасника Сталінградської битви Халіла Муміновіча Расулова, який пройшов війну і був нагороджений тридцятьма медалями.
Другий підозрюваний - 22-річний Мухаммадазіз Ішматов - був учасником Міжнародного житлового конгресу, який проходив в Петербурзі в жовтні 2019 року. Молода людина зареєструвався на захід як провідний фахівець центру кредитування і страхування.
За версією слідства, Парпієв і Ішматов завдали трафаретним способом зображення Володимира Путіна з погрозами на його адресу.
Під час обшуків у затриманих знайшли заборонену ісламську літературу. Тому кримінальну справу, яку було порушено за ч.1 ст. 214 КК РФ - "Вандалізм", перекваліфікували до частини другої - "з мотивів політичної, ідеологічної, національної або релігійної ненависті". Слідчий комітет РФ додав Парпіеву і Ішматову статтю 205.2 КК "Заклики до терористичної діяльності".
"Ішматову Жовтневим районним судом обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту до 27 березня 2020 року, клопотання щодо Парпіева розглядається", - повідомили в прес-службі судів Петербурга.
Як повідомляв "Апостроф", в СБУ відреагували на появу скандальних білбордів з проросійською пропагандою в столиці.