RU  UA  EN

Понеділок, 23 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Світ

Новини

21 грудня

20 грудня

19 грудня

Всі новини

Росія вже витратила 35% річного оборонного бюджету - розвідка

За перші два місяці 2023 РФ витратила майже половину річного оборонного бюджету і для подальшого ведення війни проти України буде змушена скорочувати фінансування статей соціальних видатків, що є небажаним кроком напередодні виборів 2024 року. Москва не впевнена у власних військових перспективах і шукає можливості, принаймні тимчасово, заморозити військовий конфлікт з Україною через брак ресурсів для продовження агресії.

Про це з посиланням на джерело в українській розвідувальній спільноті у Facebook заявив керівник Центру оборонних реформ, координатор міжвідомчої платформи протидії гібридним загрозам, яка здійснює свою діяльність у рамках співпраці Україна-НАТО, Олександр Данилюк.

"Здатність продовжувати війну залежить від кількох факторів - наявності особового складу, озброєння та військової техніки, здатності поповнювати їхні втрати шляхом додаткової мобілізації та виробництва, наявності коштів для фінансування війни, а також суспільної підтримки", - йдеться у повідомленні.

"За інформацією, здобутою українською розвідкою, станом на середину лютого уряд РФ використав близько 35% річного бюджету сектору оборони. Це означає, що для продовження агресії Кремлю доведеться зменшувати фінансування інших видатків, здебільшого соціальних. Це неминуче призведе до падіння суспільної підтримки війни з Україною, на яку керівництво РФ звертає особливу увагу у зв'язку з виборами 2024 року", - написав керівник ЦОР.

"Заяви російського МЗС про готовність вирішувати "цілі СВО" політико-дипломатичним шляхом також вказують на те, що Москва не впевнена у своїх військових перспективах та шукає можливості заморозити конфлікт, принаймні тимчасово", - підсумував Олександр Данилюк.

Попри "газові" гроші, бюджет-2022 рф закрила з дефіцитом 3,3 трлн рублів, а в новому році ситуація погіршилася. За підсумками січня Мінфін РФ звітував про дворазове падіння нафтогазових доходів, зниження зборів ПДВ на 44% і дефіцит в 1,8 трлн рублів - рекордний для першого місяця року як мінімум за останні 25 років. Мінфін Росії заклав до бюджету дефіцит 2,9 трлн рублів і верстав його з розрахунку, що "Газпром" продовжить качати газ до Європи, нафта коштуватиме $70. Але за поточних цін Urals скарбниця недобере як мінімум 2,5 трлн рублів, оцінює Наталія Лаврова, економіст БКС.