RU  UA  EN

Неділя, 24 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05
Світ

"Військовий трикутник": ЗМІ розповіли про роль Вірменії у відносинах Ірану та Росії

Особлива роль Вірменії у військово-стратегічному альянсі Ірану та РФ очевидна. Намагання прем'єра Вірменії Нікола Пашиняна створити враження переорієнтації на Захід не мають успіхів, адже маса фактів вказує на співпрацю з агресором. По суті Вірменія не просто виконує роль великого хаба поставок до РФ санкційної продукції та бази військово-технічного постачання агресії проти України, а й служить військово-логістичною опорою російсько-іранського альянсу.

Про це пише "Телеграф".

Протягом року війни в Україні президент Ірану Ібрахім Раїсі вісім разів робив заяви про важливість відносин з Вірменією та виступав за їхню активізацію. В основному такі заяви стосувалися спільних безпекових та економічних інтересів.

Міноборони Вірменії визнало, що Іран постачав через країну ударні дрони до рф, і того ж місяця іранці безоплатно передали вірменам 600 ракет. Між країнами було підписано меморандум про взаєморозуміння та співпрацю у сфері енергетики.

На тлі війни в Україні різко підвищився товарообіг між двома країнами: у 2022 експорт з Вірменії до Ірану склав $111,2 млн – на 70% більше за показники попереднього року; іранський імпорт до Вірменії становив $599,7 млн – збільшення на 37%.

Про рівень підтримки офіційним Єреваном теократичного режиму свідчить факт, що залишився непоміченим на Заході: незабаром після придушення протестів в Ірані, однією з головних причин яких була жорстка дискримінація жінок, дружина прем'єра Вірменії Анна Акопян відвідала Тегеран. Там 18 січня вона взяла участь в організованому владою "Першому міжнародному конгресі впливових жінок".

При цьому влада Вірменії ставиться до президента рф путіна як до світового лідера, а Пашинян на публічних заходах звертається до лідера росіян "шановний Володимир Володимирович".

Товарообіг Вірменії з РФ буквально "злетів": у 2022 вірменський експорт до РФ становив $2,4 млрд – на 185,7% більше за показники 2021; російський імпорт до Вірменії становив $2,6 млрд – збільшення на 44,5%. 2 лютого 2023 Пашинян констатував: "У наших торговельно-економічних відносинах є хороше і велике зростання", і наголосив на "особливій особистій ролі Володимира Путіна… у цій динаміці".

Вірменія продовжує політику незасудження та міжнародної підтримки Ірану і росії в рамках роботи великих міжнародних організацій, що було неодноразово зафіксовано на засіданнях Радбезу ООН.