RU  UA  EN

Субота, 12 жовтня
  • НБУ:USD 40.85
  • НБУ:EUR 44.60
НБУ:USD  40.85
Світ

Новини

12 жовтня

Всі новини

РФ виробляє лише 50 одиниць нових танків у рік, - OSINT-дослідник

У Росії темпи виробництва абсолютно нових танків становлять лише 50 одиниць на рік, що значно менше, ніж заявляється у пропагандистських ЗМІ.

Про це пише ізраїльський військовий аналітик Ігаль Левін, посилаючись на OSINT-дослідника Річард Верекера.

Він прокоментував останній аналіз інституту RUSI, де стверджувалося, що нібито 85% російської бронетехніки становлять реактивовані запаси радянських часів, а 15% - нові бойові машини.

OSINT-дослідник вирішив розглянути ситуацію детальніше, адже в аналізі не було поділу між танками, БМП і БТР. Він зіставив дані з візуально задокументованими втратами.

За його оцінкою, за весь час повномасштабної війни лише 7,27% становить частка втрат нових російських танків (Т-90М та Т-90С).

Серед вироблених БМП/БТР - БМП-3, БМД-4 і БТР-82 (частина з яких нова, а частина - модернізовані БТР-80). Верекер пропонує вважати, що приблизно половину виробили, а половину - відновили. Серед БМП/БТР частка нової бронетехніки за весь час повномасштабної війни становила 25,9%.

На думку дослідника, росіяни модернізували всі свої Т-90А до рівня Т-90М. Цим пояснюється нарощення частки використання та втрат цих танків у 2023 році. Проте нині ці запаси вичерпались, і частка втрат упала.

Судячи з темпів зняття танків зі зберігання та частки втрат Т-90, аналітик вважає, що темпи виробництва абсолютно нових танків у РФ становлять лише пів сотні одиниць на рік.

На початку повномасштабної війни частка втрат нових БМП/БТР становила 30%, потім впала до 22%, а зараз знову зросла до 29% та продовжує зростати.

При цьому співвідношення втрат танків до БМП/БТР, яке упродовж більшої частини війни становило один до двох, зараз зросло вже до 1 до 4,35.

"Верекер вважає, що ця статистика відображає те, що російські вклали набагато більше ресурсів у виробництво нових БМП та БТР, але не танків. І тепер компенсувати втрати серед бойових машин для перевезення піхоти їм легше, ніж компенсувати втрати танків", - додав військовий аналітик.

Нагадаємо, за даними російських ЗМІ, в РФ нема кому робити техніку - на оборонних заводах дефіцит кадрів.