Напередодні Міністерство оборони РФ заявило, що електронні повістки у весняну призовну кампанію надсилатимуть в особистий кабінет на порталі держпослуг, а москвичам - на mos.ru.
Але яку силу мають такі повістки й що робити, якщо людина отримала такий електронний лист, в ефірі "Дождя" розповів юрист і директор правозахисної організації "Школа призовника" Олексій Табалов.
Юрист називає заяву Міноборони "дивною", бо "якщо строго дотримуватися закону, то там написано, що електронні повістки взаємопов'язані з реєстром повісток".
"Електронні повістки стануть юридично законними, коли реєстр повісток введуть в експлуатацію, а призовники матимуть доступ до особистих кабінетів у цьому реєстрі. Поки що, наскільки мені відомо, реєстр повісток не працює. Виходячи з цього, продовжуємо вважати, що єдиним законним засобом оповіщення є паперова повістка", - зауважив Табалов.
Водночас пояснив, що електронна повістка може лише дублювати паперову повістку, але тільки тоді, коли введуть в експлуатацію реєстр повісток. Оскільки саме через нього громадяни мають можливість їх відстежувати.
На держпослуги приходять лише повідомлення про те, що повістку внесено до реєстру. Якщо немає реєстру, не може бути і повісток.
Раніше "Апостроф" писав, що російська влада готує "призовний конвеєр". Держдума РФ планує посилити правила для строковиків, тож уникнути служби в армії через здоров'я або навчання стане складніше.