З червня Ізраїль охопили практично щоденні масові протести - з політичними і соціально-економічними гаслами на вулиці виходять тисячі людей.
Про причини мітингів у країні пише "Комерсант".
Частина демонстрантів вимагають відставки прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху, інші - адекватних заходів уряду щодо захисту різних груп населення, які постраждали в результаті пандемії коронавірусу. На цьому тлі правляча коаліція все глибше грузне в політичних суперечках. Ізраїльські ЗМІ не виключають, що через місяць нинішній склад Кнесету може бути розпущений і країна почне готуватися до чергових дострокових виборів.
"Бібі, йди додому!", "Це наша держава, а не Нетаньяху", "Демократію не заткнути", "Ми втомилися", "З усіма крихтами, які вони нам кидають, у нас немає грошей на хліб", "У нас немає часу чекати. у нас немає повітря, щоб дихати ", - з такими гаслами в руках люди виходять на вулиці в Єрусалимі та інших містах Ізраїлю.
Минулого тижня тільки в Єрусалимі біля резиденції прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху, якого в країні скорочено називають Бібі, демонстранти збиралися майже щодня. У суботу ввечері зібралося близько 6 тис. людей. Серед демонстрантів дуже багато молоді.
Також масові протести відбуваються в Тель-Авіві. Там в основному звучать соціально-економічні гасла, організатори деяких акцій свідомо дистанціюються від політики. Серед демонстрантів - власники малого та середнього бізнесу, індивідуальні підприємці, власники ресторанів, соціальні працівники та багато інших.
Вимоги протестувальників можна розділити на дві категорії - відставка Біньяміна Нетаньяху через судових розглядів, де він проходить в якості обвинуваченого в корупції, шахрайстві і зловживанні довірою, і вимоги до уряду вжити адекватних заходів з підтримки різних груп населення, які постраждали від коронавірусу.
Не всі демонстрації проходять мирно, перш за все в Єрусалимі. За тиждень в ході різних акцій були затримані понад 170 осіб. Є й постраждалі, причому не тільки в результаті зіткнень з поліцією - почалися напади на демонстрантів людей, які зараховують себе до прихильників прем'єр-міністра.
Демонстранти сподіваються на успіх, хоча багато хто визнає, що шансів на добровільну відставку прем'єр-міністра вкрай мало. Але протести припиняти не збираються.
Як повідомляв "Апостроф", під час карантину в Ізраїлі були змушені із залученням поліції і армії закривати цілі населені пункти.